تاریخچه برند وال مارت

سابقه برند وال مارت به بیش از نیم قرن می رسد . سام والتون اوین فروشگاه وال مارت را در شهر راجرز در ایالت آرکانساس امریکا تاسیس کرد. 17 سال بعد، وال مارت با مدیریت والتون موفق شد به فروش سالانه معادل یک میلیارد دلار دست یابد که برای آن زمان فروشی فوق العاده بود و هنوز هم چه به لحاظ درآمد و چه از نظر سود ، ایت عنوان را با خود به یدک می کشد.

وال مارت با 55 نام متفاوت کار می کند. مثلا فروشگاههای وال مارت در مکزیک به نام وال مکس شناخته می شوند و فروشگاههای سی یو در ژاپن و بست پرایس در هند، همگی متعلق به وال مارت هستند.

وال مارت برندی بین المللی است و در اقصی نقاط جهان فروشگاه دارد. به طور مثال می توان به فروشگاه های این برند در اسپانیا ، کانادا و ژاپن اشاره کرد که با استقبال مردم این کشورها مواجه شده اند.

تقریبا تمامی فروشگاه های وال مارت در همه کشور ها موفق بوده اند. اما فعالیت آن در دو کشور با شکست مواجه شد. یکی آلمان و دیگری کره جنوبی.

وال مارت در اواخر قرن بیستم وارد بازار آلمان شد و در سال 2006 اعلام کرد که به خاطر ضررهای مالی هنگفت و متوالی ، از این کشور خارج می شود. موفقیت این برند در کشورهای مختلف، به دلیل استراتژی آن در ارزان فروشی است. اما مسئولان وال مارت توجه نکردند که این استراتژی ، استراتژی تمام خرده فروشان آلمانی است.

علاوه بر این ، شرایط آلمان با دیگر کشور ها کمی کتفاوت است و به دلیل تعصب بسیار زیاد آلمان ها روی برند های ملی شان ، برند های خارجی کمتر می توانند در این کشور موفق باشند.

دلیل دیگر ناکامی وال مارت در آلمان نا آشنایی با فرهنگ آلمانی بود.

در کره جنوبی نیز می توان به شرایط مشابهی اشاره کرد.

کره ای ها هم علاقه خاصی نسبت به برند های ملی شان دارند و یک برند خارجی خیلی باید قوی باشد که بتواند در بازار کره جنوبی قد علم کند.

طبیعی است وقتی برندی بزرگ شود، حاشیه های پیرامون آن نیز به همان اندازه زیاد می شوند. موضوعات و مسائل پیرامون وال مارت آنقدر زیاد هستند که اساتید بسیاری در دانشکده های مدیریت و کسب و کار معتبر دنیا هر از چندگاهی درباره تاثیرات اقتصادی مثبت و منفی این برند مقالاتی می نویسند.

نظرات مختلفی درباره تاثیرات اقتصادی وال مارت وجود دارد و عده زیادی معتقدند که وجود یک فروشگاه وال مارت برای هر شهر نعمتی است . در عیت حال که وال مارت روی کسب و کارها تاثیر مستقیم میگذارد، اما همزمان فرصتهای جدیدی را نیز برای آن ها به وجود می آورد. وال مارت توانسته 210 هزار شغل در آمریکا به وجود آورد و به خاطر قیمت پایین محصولات در فروشگاههای آن، در مخارج سالانه هر خانواده آمریکایی به طور متوسط 2500 دلار صرفه جویی می شود.

می توان اینگونه نتیجه گیری کرد که بزرگی وال مارت باعث به وجود آمدن انتقادات و دیدگاههای مثبت و منفی فراوانی شده.

اما مشخص است که وال مارت به صورت عمدی باعث حذف کسب و کاری نشده و این کسب و کارهای کوچک هستند که باید خود را با کسب و کارهای بزرگ هم پا و هماهنگ کنند.

وال مارت یکی از برند های پیشرو در زمینه تحقق مسئولیت اجتماعی شرکتهاست. برای نموه در سال 2005 گردباد کاترینا جام بسیاری از مردم امریکا را گرفت و عده زیادی را بی خانمان کرد. عکس العمل وال مارت در برابر این حادثه بی نظیر بود و با 20 میلیون دلار کمک نقدی، 1500 محموله کمک های رایگان و 000/100 وعده غذایی رایگان، جان بسیاری از افراد را نجات داد. علاوه بر این ، وال مارت تمام کارمندانش را که در این منازق شغل خود را از دست داده بودند، به سرعت در فروشگاههای دیگر مشغول به کار کرد .

همچنین در چندین فروشگاه خود از پنلهای خورشیدی استفاده می کند و با این کار علاوه بر صرفه جویی در مصرف برق خود ، به پاکسازی محیط زیست هم کمک شایانی کرده است. مسئولان این برند اهمیت فراوانی برای فعالیت های زیست محیطی قائلند.

وال مارت در زمینه فرهنگی هم فعالیت هایی داشته و در سال 2010 فیلم راه رفتن با کفشهایم را برای تلوزیون ساخت که با استقبال خوبی هم مواجه شد.

باید اشاره کنم که در وال مارت چیزی به عنوان کارمند وجود ندارد بلکه بهتر است بگوییم وال مارت بیش از 2 میلیون رابط دارد. زیرا افراد شاغل در وال مارت با این نام شناخته می شوند.

وال مارت برای قدردانی از رابطان خود، در سال 1971 سیاست تقسیم سود را در پیش گرفت که بر اساس آن به هر رابطی که حداقل یک سال یا هزار ساعت در فروشگاه هایش کار کند، بر اساس فرمولی مشخص، سهمی از فروش فروشگاه را می تواند دریافت کند. یا به صورت وجه نقد و یا به صورت سهام.

هیات مدیره وال مارت شامل 15 نفر است که هر ساله از سوی سهامداران انتخاب می شوند. رابسون والتون ، پسر بزرگ سام والتون ریاست هیات مدیره رو بر عهده دارد و مایکل دوک مدیر عامل فعلی آن است.

جالب است بدانید که در وال مارت سمتی به نام نگهدارنده فرهنگ وجود دارد که پس از مرگ سام والتون این مسئولیت به عهده دان سدرکیست می باشد. از اعضای پیشین این هیات مدیره می توان به هیلاری کلینتون اشاره کرد.

برند های خرده فروش مانند وال مارت باید از سیستم های توزیع بسیار قوی و کارآمدی برخوردار باشند تا بتوانند تعداد زیاد فروشگاه های خود را تحت پوشش قرار دهند. و کالاهای مورد نیاز هر فروشگاه را به سرعت در اختیار آن ها قرار دهند. توزیع از جایگاه بسیار ویژه ای برای وال مارت برخوردار است. کلید استراتژی بازاریابی و قیمت پایین محصولات این برند ، سیستم قوی توزیع آن است.

استراتژی وال مارت در توزیع به استراتژی اشباع معروف شده است . بر اساس این استراتژی ، مراکز توزیعی به وجود آمدند که در مدت یک روز حصولات مورد نیاز فروشگاه ها را تامین می کند. این مراکز در مکانهایی احداث شده اند که بتوانند روزانه 150 تا 200 فروشگاه را تحت پوشش خود قرار دهند. این مراکز به طور شبانه روزی فعالیت می کنند و با استفاده از فناوری های پیشرفته از یک سو محصولات را دریافت می کنند و از سوی دیگر سفارشات را در کمترین زمان ارسال می کنند. وال مارت بیش از 3 هزار کامیون و 12 هزار تریلی دارد و برخلاف رقیب هایش سیستم توزیع کامیونی را برون سپاری نکرده است. همچنین این برند شبکه ماهواره ای را به وجود آورده است که فروشگاه ها بتوانند با یکدیگر به راحتی در ارتباط باشند.

یکی از دلایل اصلی که این شرکت ترجیح می دهد مستقیما با نمایندگی ها در ارتباط باشد، کاهش هزینه هاست. در حقیقت وال مارت با طراحی سیستم توزیع کارامد توانسته هزینه اضافی عمده فروشان را از کانال توزیع خود حذف کند.

چنین سیستم کارآمدی قادر است محصول را در اختیار بگیرد و بدون هیچ فوت وقتی آن را در اختیار فروشگاه قرار دهد. به این ترتیب هزینه انبار کردن محصولات نیز خود به خود حذف می شود.