مشاغل کوچک

در اینجا 10 مرحله برای شروع موفقیت آمیز یک تجارت آورده شده است. به یکباره در راه موفقیت در کسب و کار کوچک خود گام بردارید.

  1. تحقیقات خود را انجام دهید.

به احتمال زیاد شما قبلاً یک ایده تجاری را مشخص کرده اید ، بنابراین اکنون زمان آن رسیده که آن را با کمی واقعیت متعادل کنید. آیا ایده شما توانایی موفقیت دارد؟ قبل از هرگونه پیشرفت ، باید ایده تجاری خود را از طریق یک فرآیند اعتبار سنجی اجرا کنید.

برای اینکه یک تجارت کوچک موفق باشد ، باید یک مشکل را حل کند ، یک نیاز را برآورده کند یا چیزی را که بازار می خواهد ارائه دهد.

چندین روش برای شناسایی این نیاز وجود دارد ، از جمله تحقیق ، گروه های متمرکز و حتی آزمایش و خطا. در هنگام کاوش در بازار ، برخی از سؤالاتی که باید به آنها پاسخ دهید در زیر آمده است.

آیا مردم به محصولات / خدمات شما نیاز دارند؟

چه کسی به آن احتیاج دارد؟

آیا شرکتهای دیگری هم اکنون محصولات / خدمات مشابهی ارائه می دهند؟

تجارت شما چگونه در بازار جای می گیرد؟

  1. یک طرح و برنامه ایجاد کنید.

شما به یک برنامه نیاز دارید تا ایده تجاری خود را به واقعیت تبدیل کنید. برنامه ای که کسب و کار شما را از مرحله شروع تا ایجاد و در نهایت رشد تجارت راهنمایی می کند و برای همه مشاغل جدید یک امر ضروری است.

خبر خوب این است که انواع مختلفی از برنامه های تجاری برای انواع مختلف مشاغل وجود دارد.

اگر می خواهید از حمایت یک سرمایه گذار یا یک موسسه مالی بهره مند شوید ، یک برنامه تجاری سنتی ضروری است. این نوع برنامه کسب و کار به طور کلی طولانی و کامل است و دارای بخشهای مشترکی است که سرمایه گذاران و بانکها هنگام اعتبارسنجی ایده شما به دنبال آن هستند.

اگر به دنبال حمایت مالی نیستید ، یک برنامه کاری یک صفحه ای ساده می تواند در مورد آنچه که شما برای دستیابی به آن و چگونگی برنامه ریزی برای انجام آن انتظار دارید ، شفاف سازی کند. ایجاد و نوشتن این برنامه به هر شکل ، همیشه بهتر از هیچ است.

  1. امور مالی خود را برنامه ریزی کنید.

شروع یک کسب و کار کوچک نیازی به پول زیادی ندارد ، اما مقداری سرمایه گذاری اولیه و همچنین توانایی پوشش هزینه های جاری قبل از دستیابی به سود را دربر می گیرد. صفحهای گسترده را با هم جمع کنید که هزینه های یکبار شروع کار را برای کسب و کار شما (مجوزها و تاییدیه ها، تجهیزات ، هزینه های حقوقی ، بیمه ، برندسازی ، تحقیقات بازار ، موجودی ، علائم تجاری ، رویدادهای افتتاحیه بزرگ ، اجاره ملک و غیره) برآورد کند. آنچه شما پیش بینی می کنید لازم است که حداقل 12 ماه تجارت خود را اداره کند (اجاره ، خدمات شهری ، بازاریابی و تبلیغات ، تولید ، لوازم ، هزینه های سفر ، حقوق کارمندان ، حقوق خود و غیره).

مجموع این اعداد ، سرمایه گذاری اولیه مورد نیاز شماست.

اکنون که ارقام  ناخوشایندی را در ذهن دارید ، روش های مختلفی برای تأمین بودجه مشاغل کوچک خود وجود دارد ، از جمله:

وام های تجاری کوچک

کمک های مالی کوچک

سرمایه گذاران متنوع

همچنین می توانید با استفاده از کمترین سرمایه در شروع فعالیت خود ، تجارت خود را راه اندازی کنید. ممکن است دریابید که ترکیبی از مسیرهای ذکر شده در بالا به بهترین وجه کار می کند. با این وجود ، هدف این است که از طریق گزینه ها کار کنید و برنامه ای را برای تنظیم سرمایه مورد نیاز خود ایجاد کنید تا بتوانید تجارت خود را از زمین خارج کنید.

  1. یک ساختار تجاری را انتخاب کنید.

مشاغل کوچک شما می تواند یک مالکیت شخصی ، مشارکت ، یک شرکت با مسئولیت محدود (LLC) یا یک شرکت باشد. واحد تجاری که شما انتخاب می کنید ، از عوامل نام تجاری ، مسئولیت شما ، چگونگی ارائه مالیات خود بر عوامل مختلف تأثیر می گذارد.

شما ممکن است یک ساختار تجاری اولیه را انتخاب کنید ، و سپس با رشد و پیشرفت کار خود، ساختار خود را دوباره ارزیابی و تغییر دهید.

بسته به پیچیدگی شغلی شما ، ممکن است ارزش مشورت با یک مشاور را برای اطمینان از انتخاب ساختار مناسب برای تجارت خود داشته باشد.

  1. نام تجاری خود را انتخاب و ثبت کنید.

نام کسب و کار شما تقریبا در هر جنبه ای از مشاغل شما ایفای نقش می کند ، بنابراین می خواهید این یک امر خوب باشد. وقتی گزینه های خود را جستجو می کنید و نام کسب و کار خود را انتخاب می کنید ، مطمئن شوید که از تمام دلایل احتمالی خود به آن نگاه می کنید.

پس از انتخاب نام برای تجارت خود ، باید بررسی کنید که این مارک تجاری منحصر به فرد است یا در حال حاضر در حال استفاده است. سپس ، باید آن را ثبت کنید.

فراموش نکنید که پس از انتخاب نام شغل خود ، نام دامنه وبسایت خود را نیزثبت کنید. اگر قبلا توسط فرد دیگری اخذ شده بود، نام های دیگر را امتحان کنید.

  1. مجوز ها و تاییدیه ها را دریافت کنید.

وقتی کار خود را شروع می کنید اخذ مجوزها بخشی از روند کار است.

انواع مجوزها و تاییدیه های كسب و كارهای كوچك وجود دارد كه بسته به نوع شغلی كه شروع به كار می كنید و در كجا قرار دارید ، ممكن است در وضعیت شما اعمال شود. شما باید پروسه راه اندازی مجوزها و تاییدیه های مربوط به تجارت خود را بررسی کنید.

  1. سیستم حسابداری خود را انتخاب کنید.

مشاغل كوچك در صورت وجود سیستمهای مؤثر ، مؤثرتر عمل می كنند. یکی از مهمترین سیستم ها برای یک تجارت کوچک ، سیستم حسابداری است.

سیستم حسابداری شما به منظور ایجاد و مدیریت بودجه شما ، تعیین نرخ و قیمت های خود ، انجام کار با دیگران و تشکیل پرونده های مالیاتی ضروری است. می توانید سیستم حسابداری خود را خودتان تنظیم کنید ، یا یک حسابدار استخدام کنید تا برخی از حدس ها را از بین ببرد.

  1. موقعیت مکانی کسب و کار خود را تنظیم کنید.

راه‌اندازی محل کار خود برای عملکرد مشاغل مهم است ، خواه یک دفتر در خانه داشته باشید ، یک فضای اداری مشترک یا خصوصی یا یک محل خرده فروشی.

شما باید در مورد مکان ، تجهیزات و راه اندازی کلی خود فکر کنید و مطمئن شوید که محل کسب و کار شما برای نوع شغلی که انجام می دهید مناسب است.

  1. تیم خود را آماده کنید.

اگر شما کارمندانی استخدام کنید ، حال زمان شروع روند کار است. اطمینان حاصل کنید که وقت خود را برای ترسیم موقعیت های مورد نیاز برای پر کردن و مسئولیت های شغلی که بخشی از هر موقعیت هستند ، می گذرانید. اداره كسب وكار كوچك راهنماي بسياري براي استخدام اولين كارمند خود دارد كه براي صاحبان مشاغل كوچك مفيد است.

اگر شما با استخدام کارمندان نیستید ، بلکه درعوض با  برون سپاری کار به پیمانکاران مستقل موافق هستید، اکنون زمان آن است که با یک وکیل کار کنید تا توافق نامه پیمانکار مستقل خود را به دست بیاورید و جستجوی خود را شروع کنید.

سرانجام ، اگر شما یک کارآفرین واقعی هستید که به تنهایی در جاده تجارت کوچک قدم برمیدارد ، ممکن است به کارمندان یا پیمانکاران نیازی نداشته باشید ، اما همچنان به تیم پشتیبانی خود نیاز خواهید داشت. این تیم می تواند از مربی ، مربی مشاغل کوچک و یا حتی خانواده شما تشکیل شود و به عنوان منبع لازم برای مشاوره ، انگیزه و اطمینان در هنگام جاده پر پیچ و خم خدمت کند.

  1. مشاغل کوچک خود را ارتقا دهید.

پس از اتمام کار شما ، باید جذب مشتری را شروع کنید. شما می خواهید با نوشتن گزاره فروش منحصر به فرد (USP) و ایجاد یک برنامه بازاریابی ، از اصول اولیه شروع کنید. سپس ، ممکن است بسیاری از ایده های بازاریابی مشاغل کوچک را کشف کنید تا بتوانید تصمیم بگیرید که چگونه می توانید تجارت خود را به طور موثر ارتقا دهید.

پس از اتمام این فعالیت های راه اندازی کسب و کار، مهمترین پایه ها را پوشش خواهید داد. به خاطر داشته باشید که موفقیت یک شبه اتفاق نمی افتد. اما از طرحی که ایجاد کرده اید استفاده کنید تا به طور مداوم روی مشاغل خود کار کنید و شانس موفقیت خود را افزایش می دهید.

منبع: https://www.thebalancesmb.com/starting-a-small-business-4161641

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *