دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی دیجیتال شامل کلیه تلاشهای بازاریابی است که از یک وسیله الکترونیکی یا اینترنت استفاده می کند. مشاغل برای ارتباط با مشتریان فعلی و آینده نگر ، از کانالهای دیجیتالی مانند موتورهای جستجو ، رسانه های اجتماعی ، ایمیل و وب سایتهای دیگر بهره می گیرند.

چرا دیجیتال مارکتینگ؟

در حالی که بازاریابی سنتی ممکن است در تبلیغات چاپی ، ارتباط تلفنی یا بازاریابی فیزیکی وجود داشته باشد ، بازاریابی دیجیتال می تواند بصورت الکترونیکی و آنلاین رخ دهد. این بدان معنی است که تعدادی از فرصت های بی پایان برای مارک ها از جمله ایمیل ، فیلم ، رسانه های اجتماعی یا فرصت های بازاریابی مبتنی بر وب سایت وجود دارد.

از آنجا که بازاریابی دیجیتال گزینه ها و استراتژی های زیادی با آن دارد ، می توانید با بودجه مختلفی از انواع روشهای بازاریابی استفاده کنید. با بازاریابی دیجیتالی ، می توانید از ابزارهایی مانند داشبورد آنالیز نیز استفاده کنید تا موفقیت و ROI کمپین های خود را بیش از آنچه که ممکن است با یک محتوای تبلیغاتی سنتی – مانند بیلبورد یا تبلیغات چاپی – داشته باشید ، نظارت کنید.

چگونه یک تجارت، بازاریابی دیجیتال را تعریف می کند؟

بازاریابی دیجیتال با استفاده از تاکتیک ها و کانال های دیجیتالی بی شمار برای ارتباط با مشتریان در جایی که بیشتر وقت خود را می گذرانند تعریف می شود: بصورت آنلاین. از خود وب سایت گرفته تا دارایی های تجاری مارک تجاری آنلاین – تبلیغات دیجیتالی ، بازاریابی ایمیل ، بروشور آنلاین و غیره – طیفی از تاکتیک ها وجود دارد که زیر چتر “بازاریابی دیجیتال” قرار دارد.

بهترین بازاریاب های دیجیتال تصویری روشنی از نحوه پشتیبانی هر کمپین بازاریابی دیجیتال از اهداف اصلی خود دارند. و بسته به اهداف استراتژی بازاریابی خود ، بازاریابان می توانند از طریق کانال های رایگان و پولی که در اختیارشان است از یک کمپین بزرگتر حمایت کنند.

به عنوان مثال ، یک بازاریاب محتوا می تواند مجموعه ای از پست های وبلاگ ایجاد کند که در ایجاد کتابهای الکترونیکی جدیدی که اخیراً ایجاد کرده است ، ایجاد شود. بازاریاب رسانه های اجتماعی این شرکت ممکن است به تبلیغ این پست های وبلاگ از طریق پست های پرداخت شده و ارگانیک در حساب های رسانه های اجتماعی این تجارت کمک کند. شاید بازاریاب ایمیل یک کمپین ایمیل ایجاد کند تا برای کسانی که کتاب الکترونیکی را دریافت می کنند اطلاعات بیشتری درباره این شرکت ارسال کند.

نمونه های بازاریابی دیجیتال

بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

بازاریابی محتوا

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

تبلیغات کلیکی (PPC)

بازاریابی وابسته

بازاریابی بومی

اتوماسیون بازاریابی

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ورودی

در اینجا سریعا به برخی از رایج ترین تاکتیک های بازاریابی دیجیتال و کانال های درگیر در هر یک می پردازیم.

بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

این فرایند بهینه سازی وب سایت شما برای “رتبه” بالاتر در صفحات نتایج موتور جستجو است ، در نتیجه میزان ترافیک ارگانیک (یا رایگان) وب سایت شما افزایش می یابد. کانال هایی که از SEO بهره می برند شامل وب سایت ها ، وبلاگ ها و اینفوگرافیک ها هستند.

به منظور ایجاد ترافیک واجد شرایط به وب سایت شما ، چندین روش برای نزدیک شدن به سئو وجود دارد. شامل:

در صفحه SEO: این نوع سئو هنگام جستجوی وب سایت روی کلیه مطالبی که در صفحه وجود دارد تمرکز دارد. با تحقیق در مورد کلمات کلیدی برای حجم جستجو و هدف (یا معنی آن) ، می توانید به سؤالات خوانندگان پاسخ دهید و در صفحات نتایج موتور جستجو (SERPs) رتبه بندی کنید که این سؤالات ایجاد می شود.

SEO off page: این نوع سئو هنگام جستجو برای بهینه سازی وب سایت خود ، بر کلیه فعالیت هایی که “خارج از صفحه” انجام می شود ، متمرکز شده است. “چه فعالیتی در وب سایت شخصی من نمی تواند بر رتبه من تأثیر بگذارد؟” ممکن است بپرسید پاسخ پیوندهای ورودی است ، همچنین به عنوان بک لینک شناخته می شود. تعداد ناشران مرتبط با شما ، و “اقتدار” نسبی آن ناشران ، تاثیری در میزان رتبه بندی کلمات کلیدی مورد نظر در شما دارد. با برقراری ارتباط با ناشران دیگر ، نوشتن پست های مهمان در این وب سایت ها (و پیوند دادن به وب سایت خود) و جلب توجه خارجی ، می توانید از بک لینک های مورد نیاز برای جابجایی وب سایت خود بر روی تمام SERP های مناسب استفاده کنید.

سئو فنی: این نوع SEO بر روی پس زمینه وب سایت شما و نحوه کدگذاری صفحات شما تمرکز دارد. فشرده سازی تصویر ، داده های ساخت یافته و بهینه سازی پرونده های CSS ، همه اشکال SEO فنی هستند که می توانند سرعت بارگذاری وب سایت شما را افزایش دهند – یک عامل مهم رتبه بندی در نظر موتورهای جستجوگر مانند Google.

بازاریابی محتوا

این اصطلاح به معنای ایجاد و ارتقاء دارایی های محتوا به منظور ایجاد آگاهی از برند ، رشد ترافیک ، تولید سرب و مشتریان است. کانالهایی که می توانند در استراتژی بازاریابی محتوای شما نقش ایفا کنند عبارتند از:

پست های وبلاگ: نوشتن و انتشار مقالات در وبلاگ شرکت به شما کمک می کند تا تخصص صنعت خود را نشان داده و ترافیک جستجوی ارگانیک را برای تجارت خود ایجاد کنید. این در نهایت به شما فرصت بیشتری می دهد تا بازدید کنندگان وب سایت را به تیم منتخب خود تبدیل کنید.

کتابهای الکترونیکی و چاپگرهای سفید: کتابهای الکترونیکی ، تصاویر سفید و مطالب با فرم طولانی مشابه به آموزش بیشتر بازدید کنندگان وب سایت کمک می کند. همچنین این امکان را به شما می دهد تا برای اطلاعات مخاطب یک خواننده ، تبادل محتوا کنید ، باعث ایجاد رهبری برای شرکت خود و حرکت افراد در سفر خریدار شوید.

اینفوگرافیک: گاهی اوقات ، خوانندگان می خواهند شما نشان دهید ، نه بگویید. اینفوگرافیک نوعی محتوای بصری است که به بازدید کنندگان وب سایت کمک می کند تا مفهومی را که می خواهید برای یادگیری به شما کمک کند تجسم کنند.

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

این عمل باعث افزایش نام تجاری و محتوای شما در کانال های رسانه های اجتماعی می شود تا آگاهی از برند ، ترافیک و تولید مسیرهایی را برای مشاغل شما افزایش دهند. کانالهایی که می توانید در بازاریابی رسانه های اجتماعی استفاده کنید عبارتند از:

فیسبوک – توییتر – لینکدین – اینستاگرام – پینترست

تبلیغات کلیکی (PPC)

PPC روشی برای هدایت ترافیک به وب سایت شما با پرداخت ناشر هر بار کلیک بر روی تبلیغ شما است. یکی از متداول ترین انواع PPC ، Google Ads است که به شما امکان می دهد برای صفحات برتر موتورهای جستجوگر گوگل با قیمتی “در هر کلیک” از پیوندهایی که قرار می دهید پرداخت کنید. کانالهای دیگری که می توانید از PPC استفاده کنید عبارتند از:

تبلیغات پرداخت شده در فیس بوک: در اینجا ، کاربران می توانند مبلغی را برای سفارشی کردن یک ویدیو ، ارسال تصویر یا نمایش پرده ای ، که فیس بوک برای روزنامه های افرادی که با مخاطبان تجارت شما مطابقت دارند ، منتشر کند.

تبلیغات توییتر: در اینجا ، کاربران می توانند مبلغی را ارسال كنند یا نشان های نمایه را در فیدهای خبری مخاطبان خاص قرار دهند كه همگی برای دستیابی به هدفی خاص برای كسب و كار شما اختصاص دارند. این هدف می تواند ترافیک وب سایت ، دنبال کنندگان بیشتر توییتر ، درگیری توییت یا حتی بارگیری برنامه ها باشد.

پیامهای حمایت شده در LinkedIn: در اینجا ، کاربران می توانند مبلغی را ارسال کنند که مستقیماً برای کاربران خاص LinkedIn بر اساس صنعت و پیشینه خود ارسال شود.

بازاریابی وابسته

این نوعی تبلیغات مبتنی بر عملکرد است که در آن شما برای ارتقاء محصولات یا خدمات شخص دیگری در وب سایت خود کمیسیون دریافت می کنید. کانال های بازاریابی وابسته شامل موارد زیر است:

میزبانی از تبلیغات ویدیویی از طریق برنامه YouTube Partner.

ارسال پیوندهای وابسته از حسابهای رسانه های اجتماعی.

بازاریابی بومی

تبلیغات بومی به تبلیغاتی اطلاق می شود که در درجه اول محور محتوا بوده و در کنار یک محتوای دیگر ، بدون پرداخت هزینه ، روی سکوی نمایش داده می شوند. پست های تحت حمایت BuzzFeed نمونه خوبی است ، اما بسیاری از افراد نیز تبلیغات رسانه های اجتماعی را “بومی” می دانند – برای مثال تبلیغات فیس بوک و تبلیغات اینستاگرام.

اتوماسیون بازاریابی

اتوماسیون بازاریابی به نرم افزاری اطلاق می شود که برای اتوماسیون عملیات اصلی بازاریابی شما خدمت می کند. بسیاری از بخش های بازاریابی می توانند کارهای تکراری را که در غیر این صورت به صورت دستی انجام می دهند ، به طور خودکار انجام دهند ، مانند:

خبرنامه های ایمیل: اتوماسیون ایمیل فقط به شما اجازه نمی دهد تا بطور خودکار ایمیل را به مشترکان خود ارسال کنید. همچنین می تواند در صورت لزوم به کاهش لیست مخاطبین خود کمک کند ، بنابراین خبرنامه شما فقط به سراغ افرادی می خواهد که می توانند آنها را در صندوق ورودی خود ببینند.

برنامه ریزی ارسال رسانه های اجتماعی: اگر می خواهید حضور سازمان خود را در یک شبکه اجتماعی رشد دهید ، باید به صورت مکرر پست کنید. این امر باعث می شود که ارسال دستی کمی از یک روند ناعادلانه انجام شود. ابزارهای برنامه ریزی رسانه های اجتماعی محتوای شما را به سمت کانال های رسانه های اجتماعی برای شما سوق می دهند ، بنابراین می توانید زمان بیشتری را صرف تمرکز روی استراتژی محتوا کنید.

گردش کار با پرورش سرب: تولید سرب و تبدیل آن منجر به مشتری می تواند یک روند طولانی باشد. می توانید با ارسال ایمیل های خاص و محتوا به محض رعایت معیارهای خاص مانند زمان بارگیری و باز کردن کتاب ، آن فرآیند را به صورت خودکار انجام دهید.

پیگیری و گزارش کمپین: کمپین های بازاریابی می توانند شامل یک تن از افراد مختلف ، ایمیل ، محتوا ، صفحات وب ، تماسهای تلفنی و موارد دیگر شوند. اتوماسیون بازاریابی می تواند به شما کمک کند تا کارهایی را که بر اساس آن کار می کنید ، مرتب سازی کنید و سپس عملکرد آن کمپین را بر اساس پیشرفتی که همه این مؤلفه ها در طول زمان انجام می دهند ، ردیابی کنید.

بازاریابی ایمیلی

شرکت ها از بازاریابی ایمیل به عنوان روشی برای برقراری ارتباط با مخاطبان خود استفاده می کنند. ایمیل اغلب برای تبلیغ محتوا ، تخفیف ها و رویدادها و همچنین جهت هدایت مردم به سمت وب سایت مشاغل استفاده می شود. انواع ایمیلهایی که ممکن است در یک کمپین بازاریابی از طریق ایمیل ارسال کنید عبارتند از:

خبرنامه اشتراک وبلاگ.

ایمیل های پیگیری بازدید کنندگان وب سایت که چیزی بارگیری کرده اند.

ایمیل های استقبال مشتری

تبلیغات تعطیلات به اعضای برنامه وفاداری.

نکاتی یا ایمیلهای سری مشابه برای پرورش مشتری.

بازاریابی ورودی

بازاریابی ورودی به یک روش بازاریابی اطلاق می شود که در آن شما در هر مرحله از سفر خریدار ، مشتریان را جذب می کنید ، درگیر می شوید و لذت می برید. شما می توانید از هر تاکتیک بازاریابی دیجیتال ذکر شده در بالا ، در طی یک استراتژی بازاریابی ورودی استفاده کنید تا یک تجربه مشتری ایجاد کنید که با مشتری کار کند ، نه در برابر آنها. در اینجا چند نمونه کلاسیک از بازاریابی داخلی در مقابل بازاریابی سنتی آورده شده است:

وبلاگ نویسی در مقابل تبلیغات پاپ آپ

بازاریابی ویدیویی در مقابل تبلیغات تجاری

لیست تماس با ایمیل در مقابل هرزنامه ایمیل

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *