دیجیتال مارکتینگ

بازاریاب دیجیتال چه کاری انجام می دهد؟

بازاریاب های دیجیتال وظیفه هدایت آگاهی از برند را دارند و از طریق تمام کانال های دیجیتال – رایگان و پولی – که در اختیار یک شرکت است ، هدایت می کنند. این کانال ها شامل رسانه های اجتماعی ، وب سایت شخصی شرکت ، رتبه بندی موتورهای جستجو ، ایمیل ، تبلیغات نمایشگر و وبلاگ شرکت می باشد.بازاریاب دیجیتال معمولاً برای هر کانال روی شاخص عملکرد کلیدی متفاوتی (KPI) متمرکز است تا بتواند عملکرد شرکت را به درستی در هر یک از آنها اندازه گیری کند. برای مثال ، یک بازاریاب دیجیتال که مسئولیت SEO را بر عهده دارد ، “ترافیک ارگانیک” وب سایت خود را اندازه گیری می کند – این میزان ترافیک مربوط به بازدید کنندگان وب سایت است که از طریق جستجوی گوگل ، صفحه ای از وب سایت تجارت پیدا کرده اند. بازاریابی دیجیتال امروزه در بسیاری از نقشهای بازاریابی انجام می شود. در شرکت های کوچک ، یک ژنرال ممکن است بسیاری از تاکتیک های بازاریابی دیجیتال را که همزمان در بالا توضیح داده شد ، داشته باشد. در شرکت های بزرگتر ، این تاکتیک ها دارای چندین متخصص هستند که هر یک فقط بر روی یکی یا دو کانال دیجیتال مارک تجاری تمرکز دارند.

در اینجا چند نمونه از این متخصصان آورده شده است:

مدیر سئو

KPI های اصلی: ترافیک ارگانیک

به طور خلاصه ، مدیران سئو کسب و کار را برای کسب رتبه در گوگل کسب می کنند. با استفاده از روشهای متنوعی برای بهینه سازی موتورهای جستجو ، این شخص ممکن است مستقیماً با سازندگان محتوا کار کند تا از محتوای تولید شده در Google عملکرد خوبی داشته باشد – حتی اگر شرکت نیز این محتوا را در رسانه های اجتماعی ارسال کند.

متخصص بازاریابی محتوا

KPI های اصلی: زمان در صفحه ، کلی ترافیک وبلاگ ، مشترکین کانال YouTube

متخصصان بازاریابی محتوا سازندگان محتوای دیجیتال هستند. آنها غالباً تقویم وبلاگ نویسی شرکت را ردیابی می کنند و یک استراتژی محتوا ارائه می دهند که شامل فیلم نیز هست. این متخصصان غالباً برای اطمینان از محصولات و کمپین های راه اندازی مشاغل با محتوای تبلیغاتی در هر کانال دیجیتال ، با افراد در بخش های دیگر همکاری می کنند.

مدیر رسانه های اجتماعی

KPI های اصلی: دنبال کردن ، برداشت ها ، سهام

نقش مدیر رسانه های اجتماعی به راحتی از این عنوان استنباط می شود ، اما اینکه کدام شبکه های اجتماعی آنها را برای شرکت اداره می کند به صنعت بستگی دارد. مهمتر از همه ، مدیران رسانه های اجتماعی یک برنامه ارسال برای محتوای نوشتاری و تصویری شرکت تعیین می کنند. این کارمند همچنین ممکن است با متخصص بازاریابی محتوا همکاری کند تا بتواند استراتژی تهیه کند تا محتوا را برای کدام شبکه اجتماعی ارسال کند.

هماهنگ کننده اتوماسیون بازاریابی

KPI های اصلی: نرخ باز کردن ایمیل ، نرخ کلیک از طریق تبلیغات ، نرخ تولید سرب (تبدیل)

هماهنگ کننده اتوماسیون بازاریابی به انتخاب و مدیریت نرم افزاری کمک می کند که به کل تیم بازاریابی اجازه می دهد تا رفتار مشتریان خود را درک کرده و رشد شغلی خود را اندازه گیری کند. از آنجا که بسیاری از عملیات بازاریابی که در بالا توضیح داده شد ممکن است جدا از یکدیگر انجام شود ، برای این مهم است که شخصی وجود داشته باشد که بتواند این فعالیتهای دیجیتالی را در کارزارهای فردی قرار دهد و عملکرد هر کمپین را ردیابی کند.

آیا بازاریابی دیجیتال برای همه مشاغل کار می کند؟

بازاریابی دیجیتال می تواند برای هر تجارت در هر صنعتی کار کند. صرف نظر از آنچه شرکت شما به فروش می رساند ، بازاریابی دیجیتال همچنان مستلزم ایجاد شخصیت های خریدار برای شناسایی نیاز مخاطبان شما و ایجاد محتوای آنلاین با ارزش است. با این حال ، به این معنی نیست که همه مشاغل باید یک استراتژی بازاریابی دیجیتال را به همان روش پیاده سازی کنند.

بازاریابی دیجیتال B2B

اگر شرکت شما از تجارت به تجارت (B2B) مشغول است ، احتمالاً تلاشهای دیجیتال مارکتینگ شما در حول تولید سرب آنلاین متمرکز است و هدف نهایی این است که شخصی با یک فروشنده صحبت کند. به همین دلیل ، نقش استراتژی بازاریابی شما جذب و تبدیل بالاترین کیفیت برای خریداران از طریق وب سایت و پشتیبانی از کانال های دیجیتال است.

فراتر از وب سایت خود ، شما احتمالاً سعی خواهید کرد که تلاش های خود را بر روی کانال های تجاری متمرکز مانند LinkedIn جایی که جمعیت شما وقت خود را بصورت آنلاین می گذراند متمرکز کنید.

بازاریابی دیجیتال B2C

اگر شرکت شما از تجارت به مصرف کننده (B2C) است ، بسته به قیمت محصولات شما ، به احتمال زیاد هدف از تلاش های بازاریابی دیجیتال شما جذب افراد به وب سایت شماست و آنها را تبدیل به مشتری می کند بدون اینکه دیگر نیازی به صحبت با آن داشته باشید. یک فروشنده.

به همین دلیل ، احتمالاً کمتر به معنای سنتی خود بر روی “سرب” تمرکز می کنید و به احتمال زیاد تمرکز خود را بر ساخت یک سفر خریدار شتاب ، از لحظه ای که شخصی در وب سایت شما فرود می آورد ، تا لحظه ای که خریداری می کنید. . این اغلب به معنای ویژگی های محصول شما در محتوای شما در قیف بازاریابی بالاتر از آن است که ممکن است برای یک تجارت B2B باشد و ممکن است شما نیاز به استفاده از تماسهای بیشتر به عمل (CTA) داشته باشید.

برای شرکت های B2C ، کانال هایی مانند اینستاگرام و Pinterest اغلب می توانند با ارزش تر از سیستم عامل های متصل به کسب و کار LinkedIn باشند.

نقش بازاریابی دیجیتال برای یک شرکت چیست؟

برخلاف اکثر تلاشهای بازاریابی آفلاین ، بازاریابی دیجیتال به بازاریاب ها اجازه می دهد تا نتایج دقیق را در زمان واقعی مشاهده کنند. اگر تاکنون تبلیغ را در یک روزنامه قرار داده اید ، می دانید تخمین تعداد افراد واقعاً به آن صفحه چقدر دشوار است و به تبلیغ شما توجه می کنند. هیچ راه مطمئن وجود ندارد که بدانید آیا این تبلیغ به هیچ وجه مسئول فروش بوده است یا خیر.

از طرف دیگر ، با بازاریابی دیجیتال ، می توانید ROI تقریباً از هر جنبه از تلاشهای بازاریابی خود را اندازه بگیرید.

در اینجا چند مثال آورده شده است:

ترافیک وب سایت

با استفاده از بازاریابی دیجیتال ، می توانید تعداد دقیق افرادی که صفحه اصلی وب سایت شما را در زمان واقعی مشاهده کرده اند با استفاده از نرم افزار تجزیه و تحلیل دیجیتال ، موجود در سیستم عامل های بازاریابی مشاهده کنید.

همچنین می توانید تعداد سایر صفحات را که بازدید کرده اند ، از بین سایر داده های تحلیلی دیجیتالی ، ببینید که چه تعداد صفحاتی از آنها استفاده کرده اند و از کجا آمده اند.

این اطلاعات به شما کمک می کند تا بر اساس تعداد افرادی که این کانال ها به وب سایت شما رانده می شوند ، در اولویت قرار دهید که کدام کانال های بازاریابی را کم و بیش وقت صرف کنید. به عنوان مثال ، اگر فقط 10٪ از ترافیک شما از جستجوی ارگانیک ناشی می شود ، می دانید که برای افزایش این درصد احتمالاً باید مقداری زمان را صرف سئو کنید.

با بازاریابی آفلاین ، بسیار دشوار است که بگویید مردم قبل از تعامل با فروشنده شما با برند شما چه تعامل دارند یا خریدی انجام می دهند. با بازاریابی دیجیتال ، می توانید روندها و الگوهای رفتاری افراد را قبل از رسیدن به مرحله نهایی در سفر خریدارشان مشخص کنید ، به این معنی که می توانید تصمیمات آگاهانه تری درباره نحوه جذب آنها به وب سایت خود درست در بالای قیف بازاریابی بگیرید.

عملکرد محتوا و تولید سرب

تصور کنید که شما یک بروشور محصول را ایجاد کرده اید و آن را از طریق نامه های مردم ارسال کرده اید – این بروشور نوعی محتوا است ، هرچند آفلاین. مشکل این است که شما نمی دانید چه تعداد نفر بروشور شما را باز کردند یا چند نفر آنرا مستقیم به سطل آشغال انداختند.

اکنون تصور کنید که به جای آن ، آن بروشور را در وب سایت خود داشته باشید. می توانید دقیقاً تعداد افراد صفحه را که در آن میزبان است مشاهده کنید و می توانید با استفاده از فرم ها اطلاعات تماس افرادی که آن را بارگیری می کنند را جمع آوری کنید. نه تنها می توانید اندازه گیری تعداد افراد با محتوای شما را اندازه گیری کنید ، بلکه هنگام بارگیری افراد ، منجر به تولید صلاحیت می شوید.

مدل سازی ویژگی

یک استراتژی موثر بازاریابی دیجیتال همراه با ابزارها و فناوریهای مناسب به شما امکان می دهد همه فروش خود را به اولین نقطه لمسی دیجیتال مشتری با تجارت خود ردیابی کنید.

ما این الگوسازی را به عنوان مدل سازی می نامیم و به شما امکان می دهد روندهای مربوط به تحقیق و خرید محصولات خود را از مردم تشخیص دهید و به شما کمک می کند تا تصمیم گیری آگاهانه تری در مورد بخش هایی از استراتژی بازاریابی خود داشته باشید که توجه بیشتری داشته باشند و چه بخش هایی از چرخه فروش شما نیاز به پالایش دارد. .

اتصال نقاط بین بازاریابی و فروش از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است – به گفته گروه Aberdeen ، شرکتهایی که دارای فروش قوی و تراز بازاریابی هستند ، در مقایسه با کاهش 4 درصدی درآمدی برای شرکتهای دارای تراز ضعیف ، به رشد سالانه 20٪ دست می یابند. اگر بتوانید با استفاده از فناوریهای دیجیتال ، سفر مشتری خود را در چرخه خرید بهبود ببخشید ، احتمالاً این امر تأثیر مثبتی بر خط اصلی تجارت شما خواهد گذاشت.

چه نوع محتوای دیجیتالی باید ایجاد کنم؟

نوع محتوایی که شما ایجاد می کنید به نیاز مخاطبان شما در مراحل مختلف سفر خریدار بستگی دارد. شما باید با ایجاد personas خریدار شروع کنید تا اهداف و چالش های مخاطبان خود را در رابطه با شغل خود مشخص کنید. در سطح پایه ، محتوای آنلاین شما باید به آنها کمک کند تا این اهداف را برآورده سازند و بر چالشهای خود غلبه کنند.

سپس ، باید به این فکر کنید که چه بسا آنها احتمالاً آماده مصرف این محتوا در رابطه با چه مرحله ای در سفر خریدار خود هستند. ما این نقشه برداری محتوا را می نامیم.

با نقشه برداری محتوا ، هدف قرار دادن محتوا با توجه به:

خصوصیات شخصی که آن را مصرف می کند (اینجاست که personas خریدار وارد آن می شود).

این شخص چقدر نزدیک به خرید است (یعنی مرحله چرخه عمر آنها).

از نظر قالب محتوای شما ، چیزهای مختلف زیادی برای امتحان کردن وجود دارد.

در اینجا گزینه هایی وجود دارد که توصیه می کنیم در هر مرحله از خریدار از آنها استفاده کنید:

مرحله آگاهی

پست های وبلاگ عالی برای افزایش ترافیک ارگانیک شما هنگام جفت شدن با یک SEO قوی و استراتژی کلمات کلیدی.

اینفوگرافیک بسیار سهم آور است ، به این معنی که وقتی دیگران مطالب شما را به اشتراک بگذارند ، شانس یافتن شما از طریق رسانه های اجتماعی را افزایش می دهند. (برای شروع کار این الگوهای رایگان اینفوگرافی را بررسی کنید.)

فیلم های کوتاه باز هم ، اینها بسیار مشترک هستند و می توانند با میزبانی آنها در سیستم عامل هایی مانند YouTube ، به برند شما توسط مخاطبان جدید پیدا شوند.

مرحله ملاحظه

کتابهای الکترونیکی برای تولید سرب بسیار عالی است زیرا آنها به طور کلی جامع تر از یک پست وبلاگ یا اینفوگرافیک هستند ، به این معنی که کسی احتمال دارد اطلاعات تماس خود را برای دریافت آن تبادل کند.

گزارش های تحقیقاتی باز هم ، این یک قطعه با ارزش بالا است که برای تولید سرب عالی است. گزارش های تحقیقاتی و داده های جدید برای صنعت شما نیز می توانند در مرحله آگاهی موثر واقع شوند ، زیرا آنها اغلب توسط رسانه ها یا مطبوعات صنعت جمع می شوند.

وبینارها از آنجایی که اینها یک محتوای تعاملی و مفصل تر از محتوای ویدیو هستند ، وبینارها یک فرمت محتوا در مرحله ارزیابی موثر هستند زیرا آنها محتوای جامع تری نسبت به یک پست وبلاگ یا فیلم کوتاه ارائه می دهند.

مرحله تصمیم گیری

مطالعات موردی داشتن مطالعات دقیق در مورد وب سایت شما می تواند برای کسانی که آماده تصمیم گیری در مورد خرید هستند ، یک نوع مطالب مؤثر باشد ، زیرا این امر به شما کمک می کند تا بر تصمیم آنها تأثیر مثبت بگذارد.

توصیفات. اگر مطالعات موردی برای تجارت شما مناسب نباشد ، داشتن توصیفات کوتاه در مورد وب سایت شما گزینه خوبی است. برای مارک های B2C ، کمی ساده تر به توصیفات فکر کنید. اگر شما یک برند لباس هستید ، این ممکن است به این شکل باشد که چگونه دیگران یک پیراهن یا لباس را طراحی می کنند ، از یک هشتگ مارک دار کشیده شده و در آنجا افراد می توانند در آن مشارکت کنند.

چه مدت طول می کشد تا نتایج حاصل از محتوای من مشاهده شود؟

با بازاریابی دیجیتال ، اغلب احساس می شود با توجه به این واقعیت که اندازه گیری ROI راحت تر است ، می توانید نتایج را خیلی سریعتر از آنچه ممکن است با بازاریابی آفلاین مشاهده کنید. با این وجود ، در نهایت به مقیاس و اثربخشی استراتژی بازاریابی دیجیتال شما بستگی دارد.

اگر برای شناسایی نیازهای مخاطبان خود برای ساختن نیازهای مخاطبان خود در ساختن یک خریدار جامع وقت صرف می کنید و برای جذب و تبدیل آنها به ایجاد محتوای آنلاین با کیفیت متمرکز می شوید ، احتمالاً در مدت شش ماه اول نتایج محکمی را مشاهده خواهید کرد.

اگر تبلیغات پولی بخشی از استراتژی دیجیتالی شما باشد ، نتایج سریعتر می آیند – اما توصیه می شود برای موفقیت درازمدت و پایدار ، روی ساختن ارگانیک (یا ‘رایگان) خود با استفاده از محتوا ، سئو و رسانه های اجتماعی تمرکز کنید.

آیا برای بازاریابی دیجیتال بودجه زیادی نیاز داریم؟

مانند هر چیز ، این بستگی به عناصر بازاریابی دیجیتالی شما برای افزودن به استراتژی شما دارد.

اگر روی تکنیکهای ورودی مانند SEO ، رسانه های اجتماعی و ایجاد محتوا برای یک وب سایت پیشگام تمرکز می کنید ، خبر خوب این است که شما به هیچ وجه به بودجه زیادی احتیاج ندارید. با بازاریابی ورودی ، تمرکز اصلی بر ایجاد محتوای باکیفیت است که مخاطبان شما می خواهند آن را مصرف کنند ، که مگر اینکه شما قصد برون سپاری کار را داشته باشید ، تنها سرمایه گذاری مورد نیاز شما وقت شماست.

با میزبانی وب سایت و ایجاد محتوا می توانید شروع کنید. برای افرادی که بودجه تنگ دارند ، می توانید از WordPress که در WP Engine میزبان است استفاده کنید و از استودیو پرس استفاده کنید.

با تکنیک های برون مرزی مانند تبلیغات آنلاین و خرید لیست نامه های الکترونیکی ، بدون شک مقداری هزینه وجود دارد. هزینه آن به چه نوع دیدنی می رسد که می خواهید در نتیجه تبلیغات دریافت کنید.

به عنوان مثال ، برای پیاده سازی PPC با استفاده از Google AdWords ، با سایر شرکتهای در صنعت خود مخالفت می کنید تا در صدر نتایج جستجوی Google برای کلمات کلیدی مرتبط با تجارت شما قرار بگیرند. بسته به رقابتی بودن این کلمه کلیدی ، این می تواند از نظر منطقی مقرون به صرفه یا بسیار گران باشد ، به همین دلیل ایده خوبی است که در ساخت ارگانیک خود نیز تمرکز کنید.

سپاس از توجه شما.

پایدار باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *