تاریخچه برند آمازون

آمازون برند بسیار بزرگی است که توانسته در کنار وال مارت و تارگت، یکی از بزرگترین خرده فروشان جهان باشد . این شرکت چند ملیتی هم اکنون بزرگترین خرده فروشی اینترنتی دنیاست.
کمتر کسی را می توان یافت که نام آمازون را نشنیده باشد و یا حداقل یکبار به سایت این شرکت بزرگ سر نزده باشد. آمازون شرکتی آمریکایی است اما سالهاست که پا را از امریکا فراتر گذاشته و به برندی بین المللی تبدیل شده است که قابلیت ارائه خدمات بسیار متنوعی را دارد.
واژه آمازون قدمتی چند هزار ساله دارد و به قبل از میلاد مسیح و یونان قدیم باز می گردد. در اسطوره شناسی یونان ، آمازون کشوری بوده که اهالی آن را جنگجویان زنی تشکیل می دادند . آمازونها آنچنانچه در تاریخ آمده است، تقابلات فراوانی با یونانیان داشته اند و در جنگ تروآ هم علیه یونان شرکت کرده بودند.

تاریخچه برند آمازون جف بزوس ، موسس آمازون ، در ژولای سال 1994 شرکتی را با نام کادابرا بنا نهاد.ئیک سال بعد ، یعنی در سال 1995 این شرکت تغییر نام داد و از آن به بعد با نام آمازون شناخته می شود.
بزوس به چند دلیل تمایل داشت نام آمازون را برای شرکت خود برگزید. ابتدا اینکه آمازون نام رود بزرگی در امریکاست و این نام، بی انتهایی و فضایی اعجاب انگیز و پر از ماجراجویی رود آمازون را به یاد می آورد. اما نکته ی مهمتر در انتخاب این نام این بود که بزوس به دنبال نامی بود که با حرف A شروع شود تا در فهرست الفبایی در صدر فهرست برند ها قرار گیرد. حرف Z  در کلمه آمازون نیز به کار رفته که اگر به لوگوی آن دقت کنیم ، فلشی از سمت A به سمت Z کشیده شده که نشان دهنده جامع بودن خدمات این برند است یعنی از A  تا Z هر آنچه که مشتری بخواهد دارد.
علاوه بر آن مورب بودن فلش باعث شده تا لبخندی زیر لوگو شکل بگیرد که حاکی از رضایت مشتریان از این برند می باشد.
جف بزوس از همان کودکی استعداد و خلاقیت زیادی از خد نشان می داده است. او تابستانها را در مزرعه پدر بزرگش با زهکشی و واکسن زدن به دامها و درست کردن آسیاب های بادی می گذرانده و انبار خانه شان را به آزمایشگاهی برای مطالعات علمی خود تبدیل کرده بود.
فعالیت های علمی او باعث شد که در دوران دبیرستان در برنامه آموزش عملی دانشگاه فلوریدا شرکت کند و موفق به دریافت جایزه ی شوالیه نقره ای شود. او در سال 1986 از دانشگاه پرینستون فارغ التحصیل و وارد بازار کار شد. بزوس برای شرکتهای زیادی از جمله فیتل کار کرد.
ماجرای تاسیس آمازون در نوع خود جالب است. بزوس که در نیویورک کار می کرد، بهتر دید شرکت خود را در واشنگتن را ه اندازی کند. همانطور که وی می گوید، طرح سازمان آمازون را در گاراژ خانه خود در نیویورک آماده کرد و طرح کسب و کار آن را در راه نیویورک به واشنگتن نوشت. آمازون بزرگترین کتاب فروشی دنیاست. آمار نشان می دهد که یک کتاب فروشی غیر مجازی حداکثر می تواند 200 هزار کتاب در خود جای دهد و در واقع بزرگترین کتابفروشی دنیا هم این مقدار کتاب دارد. در صورتی که در سایت آمازون ، تعداد کتابهایی که در اختیار مشتری قرار می گیرد، بسیار بیشتر از این تعداد است. با این وجود، کسب و کار آمازون به کتاب فروشی خلاصه نمی شود. لوازم الکترونیکی بخش عمده ای از محصولات آمازون را به خود اختصاص داده است.
سی دی های آموزشی ، سی دی های موسیقی ، نرافزار، لوازم آشپزخانه ، لوازم ورزشی، لوازم آرایشی و بهداشتی ، ساعت و طلا و جواهرات بخش های دیگری از کسب و کار آمازون را شامل می شود. از سال 2000 به بعد بخشی وارد آمازون شد به نام مارت پلیس Marketplace  که مشتریان در این قسمت می توانند محصولات دست دوم خود را برای فروش ارائه دهند. در این قسمت هر کسی می تواند هر چیزی را بخرد یا بفروشد. به همین شکل لایه جدیدی از استراتژی آمازون ، صورت گرفت.
آمازون همواره نگاهی به کارهای خیریه نیز دارد و کانالهایی را برای این منظور پیش بینی کرده است و از همین طریق توانست مبالغ قابل توجهی را برای آسیب زدگان زلزله و سونامی در اقیانوس آرام و همچنین مصدومان گردباد کاترینا جمع آوری کند.
اگر به سایت آمازون مراجعه کنید، میبینید که برای هر محصولی دیدگاه و نظرات چند مشتری نیز در زیر آن ذکر می شوند. این ستراتژی کمک شایانی می کند به رشد فروش امازون . در عصر معاصر، مشتریان به حرفهای همدیگر گوش می دهند و بیش از آنچه که در تبلیغات میشنوند، به نظرات یکدیگر توجه می کنند.

برند آمازون
آمازون بر خلاف برنهای بزرگ که میلیاردها دلار صرف هزینه کمپین و جشنواره و  تبلیغات می کنند، بازاریابی غیر مستقیم را در دستور کار خود قرار داده است. ارائه محصولات و خدمات با کیفیت بسیار بالا ، ایجاد سهولت در خرید مشتریان، ارتباط قوی با شرکا و عوامل موثر دیگر همگی توانسته اند به ارائه تصویری قوی از این برند کمک کنند.
به عقیده امازون شرکتی که برنامه بازیابی نداشته باشد خود را به صورت پنهان در گوشه ای زندانی می کند. مسئولان آمازون با برنامه بازاریابی مخالف نیستند بلکه با روش های سنتی بازاریابی مخالفند.  به جای صرف هزینه های چند صد میلیون دلاری برای بازاریابی و تبلیغات و تولید کمپینها که مخاطب شناسی درستی ندارند، مسئولان آمازون این هزینه را صرف ارتقای تکنولوژی و سیستم توزیع خود می کنند. این غول خرده فروشی یکی از قوی ترین برندهای جهان را به وجود آورده است و این کار را با خودداری از اجرای تکنیک های کلیشه ای انجام داده است. آمازون پول خود را صرف پیشرفت فناوری سایت خود، بهبود شبکه توزیع و ارسال رایگان محصولات می کند. در نتیجه توانسته تصویری قابل اعتماد از خود در ذهن مشتریانش ایجاد کند. آن ها همیشه به سهولت در استفاده فکر می کنند.
بزوس در مصاحبه های مختلفی به این نکته اشاره می کند که ساختن برندهای بزرگ مستلزم قربانی کردن برخی سود های کوتاه مدت است . او معتقد است که این کار باید انجام شود هر چند که تحمل آن بسیار دردناک است. یکی از بهترین نمونه ها در این مورد ، همان قراردادن صفحه نظر سنجی محصولات مختلف می باشد.
او اعلام کرد که آمازون معتقد است : اگر ما بتوانیم به مشتریان خود کمک کنیم تا برای خرید بهترین گزینه ها را انتخاب کنند و با آن ها صادق باشیم ، در بلند مدت به سود بسیار بالایی دست خواهیم یافت. نمونه دیگر ، طراحی سیستمی بود ک ه اگر مشتری محصولی را برای بار دوم خریداری کند، سریعا به او اطلاع داده شود که اشتباها دوباره پولی برای خرید یک محصول نپردازد.
در تمام استراتژی های بازاریابی آمازون، رضایت مشتری از هر مساله دیگری مهمتر است.
اگر در طول مدت ارسال سفارش مشتری، محصول با کاهش قیمت مواجه شود، این شرکت مابه التفاوت قیمت را به مشتری باز می گرداند. بزوس در اظهارنظری زیبا هدف خود را از این سیاست آمازون اینگونه بیان کرد: مشتری ما خودش گفته است که وقتی آمازون به خود زحمت می دهد تا 45 سنت ناقابل مرا به من بازگرداند، پس حتما در جنبه های دیگر هم مراقب سرمایه و وقت من خواهد بود. این اقدامات برای برند شخصیت ایجاد می کند و ارزش و اعتبار آن را نزد مشتری افزایش می دهد. شاید در کوتاه مدت آمازون ضررهایی متحمل شود اما در بلند مدت جواب ابن مشتری مداری را خواهد گرفت.
وی آمازون را شرکتی مصرف کننده محور می داند. تمام تلاش آمازون برای این است که مشتریان بتوانند بدون هیچ دغدغه ای به خواسته های خود برسند. و  در این راه میلیون ها دلار خرج کرده است.


بدون شک آمازون برندی بین المللی است. ساختمان مرکزی آمازون در سیاتل واشنگتن قرار دارد . این شرکت در اروپا نیز شعبه های زیادی دارد و ساختمان مرکزی آن در اروپا در کشور لوکزامبورگ واقع است.
آمازون علاوه بر سایت رسمی و انگلیسی زبان خود ، سایتهای جداگانه ای برای کشور های کانادا ، انگلستان ، آلمان، فرانسه، ایتالیا ، اسپانیا ، ژاپن و چین دارد . به تازگی نیز سایتهای این برند برای کشورهایی مانند هلند، لهستان و سوئد هم راه اندازی شده اند. سیستم ارسال محصولات در آمازون بسیار گسترده است و این شرکت به کشور های زیادی خدمات خود را ارائه می کند. البته باید این گفته جف بزوس را هم یادآور شد که گفت : ما هیچ وقت عالی نیستیم و همواره به تلاش خود ادامه خواهیم داد.