مشاوره حقوقی، ثبت برند و ثبت شرکت

معرفی خدمات مشاوره حقوقی مجتمع کسب و کار پایدار

هر کسب و کاری در تمام مراحل با مسائل حقوقی در ارتباط است. از شروع کار با ثبت برند و ثبت شرکت گرفته تا بررسی اظهار نامه و تنظیم قرارداد ها. مشکل از آن‌حا شروع می‌شود که شرکت‌های تاسیس، به ویژه استارتاپ‌ها بیشتر به جنبه‌های فنی کسب و کار خود توجه اهمیت می‌دهند، به همیل دلیل معمولا پس از گذشت یک سال از شروع کسب و کار با مشکلات حقوقی و مالی متعددی روبرو می‌شوند. مدیران کسب و کاری که سابقا تجربه شرکتداری داشته باشند، به ابعاد حقوقی کسب و کار نیز توجه کرده و بینش حقوقی کسب و کار خویش را پیش می‌برند. اما در صورتی که این بینش حقوقی وجود نداشته باشد، کسب و کار نوپا در معرض مسائل حقوقی متعددی قرار خواهد گرفت. به همین دلیل مجتمع کسب و کار پایدار تصمیم گرفته تا خدمات مشاوره حقوقی به کسب و کارها ارائه کند تا آن‌ها در حل مشکلات به وجود آمده همراهی کند. در ادامه قصد داریم تا به معرفی برخی از خدمات مشاوره حقوقی مجتمع کسب و کار پایدار مثل ثبت شرکت، ثبت علائم تجاری، برند، لوگو و آرم، ثبت تغییرات شرکت‌ها، تنظیم و ثبت صورتجلسه و تنظیم قراردادهای حفظ محرمانگی (nda) بپردازیم و شما را با آن‌ها آشنا کنیم.

خدمات ثبتی

ثبت شرکت همراه با مجتمع کسب و کار پایدار

یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که ممکن است در هر شراکتی به وجود آید، تقسیم سود بین شرکا است. موارد بسیار زیادی را دیده‌ایم که میزان سود به درستی تقسیم نشده است و شراکت بر هم خورده. اما اگر شرکا در ابتدای مسیر کسب و کار خود، شرکتی رسمی را ثبت کرده بودند، به علت اینکه همه مسائل هنگام ثبت شرکت و تنظیم اوراق اداری در اساسنامه و شرکت نامه ذکر می‌شود، مشکلات تقسیم سود به وجود نمی‌‌آمد و هر کس می‌توانست با سند و مدرک از حق خود دفاع کند. یکی دیگر از مزیت های ثبت شرکت این است که جلوه حقوقی، قانونی و رسمی به کسب و کارتان می‌بخشد، برای مثال اگر موقعیتی برای شما پیش آید تا بتوانید با مجموعه‌ای دولتی یا خصوصی وارد مذاکره شوید و قراردادی را منعقد نمایید، شما می‌توانید از اعتبار شرکت خود استفاده کنید تا قرارداد را به سرانجام برسانید.

همانطور که می‌دانید، این روزهای شرکت‌ها به سختی با اشخاص حقیقی (اشخاص حقیقی یعنی افراد) وارد مذاکره تجاری می‌شوند و بزرگ‌ترین دلیلی که شرکت‌ها با اشخاص حقیقی کار نمی‌کنند این است که نمی‌توانند به راحتی به آن‌ها اعتماد کنند و کار را به یک شخص بسپارند. این ویژگی‌ها تنها بخشی از مزایای ثبت شرکت است و شما می‌توانید با ثبت شرکت کسب و کار خود را آسان‌تر گسترش دهید.

اما متاسفانه فرآیند ثبت شرکت، فرآیند پیچیده‌ای است، به همین دلیل بسیاری از افراد تصمیم می‌گیرند تا قید ثبت شرکت را بزنند. باید بدانید که مجتمع کسب و کار پایدار انواع خدمات ثبت شرکت را ارائه می‌کند و شما می‌توانید به سادگی هر چه تمام‌تر با کمک مجتمع کسب و کار پایدار، شرکت خود را ثبت کنید.

ثبت علائم تجاری، برند، لوگو و آرم توسط مجتمع کسب و کار پایدار

برند، لوگو و علائم تجاری شما، حکم اعتبار شما در بازار را دارند. مشتریان شما با دیدن برند و یا لوگو شما بر محصولات تصمیم به  خرید آن‌ها می‌گیرند. حال تصور کنید شخص دیگری با کالاهای تقلبی و بی‌کیفیت، برای فروش از علائم تجاری شما مثل برند، لوگو و آرم‌تان استفاده کند. این موضوع دو مشکل بزرگ را همراه خود دارد. مشکل اول این است که میزان فروش شما پائين می‌آید و ممکن است به قیمت ورشکستگی شما باشد. مشکل دوم این است که با توجه به کیفیت پائين کالاهای تقلبی به اعتبار کسب و کار شما نیز صدمه وارد می‌شود و مشتریانی که با هزینه‌های بالا به دست آورده‌اید را از دست خواهید داد. به همین دلایل تمامی کسب و کارها تلاش می‌کنند تا از علائم تجاری، برند، لوگو و آرم خود محافظت کنند تا با مشکلی روبرو نشوند. ساده‌ترین راه برای مقابله با این مشکل ثبت علائم تجاری، برند، لوگو و آرم است.

شما می‌توانید با راهنمایی‌های مجتمع کسب و کار پایدار به سادگی هر چه تمام‌تر ثبت علائم تجاری، برند، لوگو و آرم خود را ثبت کنید و به افراد سوء استفاده‌گر این فرصت را ندهید که از نام، لوگو و یا برند شما برای درآمد خود استفاده کنند.

مزایای ثبت برند

  1. اولین و مهمترین مزیت ثبت برند و شرکت این است که قانونی می شوید و با شناخته شدن در مقابل قانون می توانید از افرادی که از برند شما سو استفاده می کنند، شکایت و آن ها را مجبور به پرداخت غرامت کنید.
  2. ثبت برند برای مشتریان شما نیز سودمند است. آن ها می توانند به راحتی محصولات و خدمات شما را بیابند و از آن ها استفاده کنند.
  3. برای شناخته شدن و به شهرت رسیدن و در نهایت رسیدن به سود مورد نظر، بهتر است  برند و لوگوی خود را ثبت کرده باشید .
  4. با ثبت برند می توانید حق امتیاز برند را به شخص دیگری واگذار کنید که این امر کمک می کند به شهرت و اعتبار لازم برسید.

مزایای ثبت شرکت

  1. اخذ مجوز ها و اعتبارات و امتیازاتی مانند وام از نهاد های دولتی میسر می شود.
  2. فالیت رسمی و قانونی شرکت که موجب تمایل بیشتر به همکاری می شود.
  3. امکان حضور در مزایده ها و مناقصه های سودمند را نیز فراهم می کند.
  4. ثبت شرکت به افزایش اعتبار آن کمک شایانی می کند.

ثبت تغییرات شرکت – تنظیم و ثبت صورتجلسه شرکت‌ها

تغییرات در ساختار شرکت‌ها بسیار رایج‌تر از آن چیزی است که تصور می‌کنید. بعد از ثبت شرکت، ممکن است تغییراتی بسیاری در شرکت شما اتفاق بیفتد که ساده ترین آن تغییر آدرس است. از لحاظ قانونی هر گونه تغییرات شرکت‌ها باید حتما ثبت شود. در حقیقت برای تغییرات و اجرای تصمیم‌هایی که در شرکت‌ها اتفاق می‌افتد، ابتدا باید ثبت آن از لحاظ قانونی انجام شود. مجتمع کسب و کار پایدار نیز با توجه به مدارکی از طرف شما ارسال شده است اقدام به تنظیم صورتجلسه می‌کند و سپس آن‌ها را ثبت خواهد کرد. برخی از تغییرات شرکت فقط در صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده است، برخی دیگر فقط در صلاحیت مجمع عمومی عادی که به شکل فوق‌العاده تشکیل می‌گردد و برخی فقط در صلاحیت هیئت مدیره انجام می‌شود. به طور کلی بیشترین تغییرات شرکت‌ها، تغییرات آدرس، تغییرات حق امضاء، نقل و انتقال سهام در شرکت های سهامی، ورود یا خروج در شرکت‌های مسئولیت محدود، افزایش یا کاهش سرمایه، تعیین اعضای هیات مدیره و انحلال شرکت هستند.

البته باید بدانید که فرآیند ثبت تغییرات شرکت‌ها چندان هم فرآیند ساده‌ای ندارد و می‌تواند زمان نسبتا زیادی را از شما بگیرد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم تا ثبت تغییرات شرکت – تنظیم و ثبت صورتجلسه شرکت‌ها را به کارشناسان بسپارید تا به سادگی و در اسرع وقت این فرآیند را برای شما انجام دهند. اگر قصد دارید که ثبت تغییرات شرکت – تنظیم و ثبت صورتجلسه شرکت‌ خود را به کارشناسان این موضوع واگذار کنید می‌توانید با مشاوران ما در مجتمع کسب و کار پایدار تماس بگیرید.

تنظیم قراردادهای حفظ محرمانگی (NDA)

بسیاری از کسب و کارها اطلاعاتی دارد که به واسطه آن‌ها درآمد زایی می‌کنند. اگر این اطلاعات در دسترس رقبای کسب و کار شما قرار گیرد می‌توانند موجب ضررهای مالی شما شود. اکثر استارت آپ‌ها نیز چالش‌های بسیاری برای بازگو کردن ایده‌های خود دارند بسیاری از افراد نیز به خاطر بازگو نکردن ایده خود فرصت‌های مشاوره یا سرمایه‌گذاری بسیاری را از دست می‌دهند و همواره ترس دزدیده شدن و کپی کردن ایده را دارند. اما شما می‌توانید با قراردادهای حفظ محرمانگی از این ایجاد این مشکلات پیشگیری کنید. قانون اساسی برای جلوگیری از عدم افشای اطلاعات در ماده ۶۴۸ کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی به طور واضح توضیحاتی داده است. بر اساس این قانون اطباء و جراحان و ماماها و داروفروشان و کلیه کسانی که به مناسبت شغل یا حرفه خود محرم اسرار می‌شوند هر گاه در غیر از موارد‌قانونی، اسرار مردم را افشا کنند مجرم شناخته می‌شوند.

شما می‌توانید با استناد به این قانون، قراردادهای محرمانگی را اجرا کنید تا از افشای اطلاعات خود جلوگیری کنید. هرچه که قرارداد(NDA) یا همان حفظ محرمانگی دقیق‌تر و با جزئيات بیشتری باشد به نفع طرفین قرارداد خواهد بود، در یک قرارداد محرمانگی استاندارد، چگونگی استفاده از اطلاعات و افرادی که اجازه دسترسی به آن را دارند (کارمندان طرفین قرارداد) و نحوه فسخ آن و در برخی موارد میزان جبران خسارت در این قرارداد به طور کامل بیان می‌شود، مدت زمان اعتبار برخی از این قراردادهای حفظ محرمانگی به ۱۵ سال هم می‌رسد که می‌تواند خیال شما را از بابت حفظ اسرار و اطلاعات کاملا راحت کند.

اگر شما هم قصد دارید از اطلاعات خود با کمک قرادادهای (NDA) حفظ محرمانگی محافظت کنید می‌توانید با کارشناسان ما در مجتمع کسب و کار پایدار تماس بگیرید.

شما می‌توانید با کمک ابزارهای حقوقی افزایش درآمد و سود خود را تضمین کنید. علاوه بر این مسائل حقوقی به شما کمک می‌کنند تا بتوانید به سادگی و بدون دغدغه کسب و کار خود را مدیریت کنید و به سمت پیشرفت حرکت کنید. درست است که مسائل حقوقی پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد، اما شما می‌توانید با کمک و همراهی کارشناسان خبره مجتمع کسب و کار پایدار در این زمینه، به راحتی و در اسرع وقت این فرآیندها را طی کنید و از تجارت خود لذت ببرید.

این بود لیست کوتاهی از خدمات مشاوره حقوقی مجتمع کسب و کار پایدار. مشاوران ما در مجتمع کسب و کار پایدار اماده هستند تا پاسخگوی سوالات شما باشند. پیشنهاد ما به شما این است که قبل از اقدام به فرآیندهای حقوقی، با مشاوران ما تماس بگیرید. تمام تلاش ما بر این است که بهترین خدمات متناسب با کسب و کار شما را ارائه دهیم. تجربه ما تضمینی برای موفقیت شماست. مجتمع کسب و کار پایدار که با هدف رشد و توسعه کسب و کارهای میهن عزیزمان ایران، با استفاده از دانش روز دنیا و بهره بردن از افراد متخصص، شروع به فعالیت کرده است.