بیزینس کوچینگ اختصاصی

بیزینس کوچینگ

در مورد بیرینس کوچینگ اختصاصی پایدار بخوانید : دنیای بیزینس در سال‌های اخیر به حدی پیچیده و رقابت در آن به حدی سخت شده است که بسیاری از صاحبان کسب و کارها به محض ورود به این دنیا، دچار سردرگمی، آشفتگی و در نهایت ناامیدی می‌شوند. دلایل این اتفاق زیاد است. از کم بودن تجربه‌ی صاحبان کسب و کارها در مدیریت تیم و پروژه گرفته تا پیچ و خم‌هایی که هر صنعت و قوانین مرتبط با هر صنعت برای خودش دارد.

در این شرایط پیچیده، مدیران واکنش‌های متفاوتی دارند؛ ممکن است به این نتیجه برسند که ادامه‌ی حیات شرکتشان منطقی نیست و باید اعلام ورشکستگی و تعطیلی بکنند؛ یا ممکن است از مدیرانی باشند که شکست را نمی‌پذیرند و سعی می‌کنند به شیوه‌ی آزمون و خطا روش‌ها و متدهای مختلف را آزمایش بکنند، به این امید که شرکت در مسیر درستی قرار بگیرد و به نقطه‌ی سر به سر و بعد از آن سوددهی برسد. مشکلی که در این نوع واکنش وجود دارد این است که مدیرهای کم‌تجربه در تشخیص درست بودن مسیر و پیش‌بینی شرایط پیش رو معمولا موفق نیستند و پس از مدتی با بدهی زیاد مجبور به تعطیل کردن کسب و کار می‌شوند.

بیزینس کوچینگ اختصاصی

حالا سوالی که پیش می‌آید این است: راه حل جلوگیری از سردرگمی و آشفتگی در سازمان و کسب و کار چیست؟ در جواب این سوال است که عبارت بیزینس کوچینگ مطرح می‌شود.

بیزینس کوچینگ چیست؟

وب‌سایت هاب‌اسپات که یکی از معتبرترین سایت‌ها در زمینه‌ی بازاریابی است، عبارت بیزینس کوچینگ یا مربی‌گری کسب و کار را اینگونه تعریف می‌کند:

مربی کسب و کار به سرمایه‌گذارها و صاحبان کسب و کار کمک می‌کند که به شیوه‌های مختلف پیشرفت کنند. این افراد با دریافت هزینه، طی یک زمان مشخص، به بیزینس‌ها برنامه‌های قابل اجرا، پیشنهادات شخصی‌سازی شده و نقشه‌های رشد می‌دهند تا مشتریان بتوانند از این طریق فروش شرکت را افزایش بدهند، پیشرفت کنند و روند رشد شرکت را سرعت ببخشند.

اگر بخواهیم ساده‌تر توضیح بدهیم که وظیفه‌ی بیزینس کوچ چیست باید بگوییم این افراد با تحلیل و آنالیز محیط شرکت و کسب و کار شما، بهترین متدهای مدیریتی در زمینه‌های مختلف مربوط به کارتان را به شما ارائه می‌کنند و با ارائه‌ی پیشنهاداتی که مخصوصا برای شما و شرکتتان طراحی و ساخته شده کمک می‌کنند بتوانید وضعیت کسب و کارتان را ارتقا بدهید.

بیزینس کوچینگ اختصاصی:

بیزینس کوچینگ به شیوه‌ی مدیریت کسب و کار محدود نمی‌شود. ممکن است بهترین متدهای مدیریتی در شرکت شما به کار گرفته شود و همه‌ی شرایط مناسب باشد، اما به نتیجه‌ی مطلوب نرسیده باشید. تشخیص اینکه مشکل از کجاست به عهده‌ی بیزینس کوچ است. مربی کسب و کار در این مرحله به آنالیز شرایط فردی شما می‌رسد. منظورمان از شرایط فردی در اینجا همه‌ی قسمت‌های زندگی مدیر و مجموعه است که می‌تواند در نوع نگاه و شیوه‌ی تصمیم‌گیری فرد تأثیر داشته باشد. از نوع روابط فردی و خانوادگی مدیر گرفته تا وضعیت سلامت و سبک زندگی کارکنان. پس از آنالیز این مسائل، راهکارهایی برای توسعه‌ی فردی به مدیر مجموعه ارائه می‌شود که رعایت آن‌ها تأثیر بسزایی در شیوه‌ی مدیریت فرد دارد.

پس از بررسی شرایط فردی مدیر و مجموعه، شرایط کسب و کار آنالیز می‌شود. شرایط کسب و کار شامل تمامی مراحل ورود اطلاعات (یا مواد اولیه و…)، پردازش ورودی‌ها، شیوه‌ی آماده‌سازی خروجی و نوع ارائه‌ی خروجی به بازار می‌شود. در این مرحله بیزینس کوچ به صورت حضوری به بررسی شرایط می‌پردازد و نقاط قوت و ضعف کسب و کار را استخراج می‌کند. با تحلیل اطلاعات به دست آمده، راهکارهایی جهت بهبود شرایط ارائه می‌شود و بیزینس کوچ با حضور در کنار کسب و کار، مطمئن می‌شود که راهکارها به درستی اجرا می‌شوند تا به نتیجه‌ی مطلوب و واقع‌بینانه برسند.

پر واضح است که آنالیز کسب و کار فرآیندی پیچیده و چند جانبه است که نیاز به نگاهی جامع به تمامی شرایط شرکت دارد. از مراحل مرتبط با برندسازی گرفته تا مسائل حقوقی. ضعف در هر یک از مراحل می‌تواند مانع پیشرفت شرکت بشود. مثلا اگر تیم بازاریابی شما به بهترین نحو ممکن کار بکند اما سرویسی که ارائه می‌دهید مناسب نباشد، در بلندمدت ضربه خواهید خورد. یا اگر وضعیت فروش بسیار مناسبی داشته باشید اما در مسائل قانونی یا مالیاتی دچار مشکل بشوید، ممکن است کسب و کارتان تعطیل بشود. مجتمع کسب و کار پایدار می‌تواند با سرویس‌هایی که ارائه می‌دهد در هر یک از مراحل کار شرکت به کمکتان بیاید. در ادامه به معرفی اجمالی هر کدام از این سرویس‌ها می‌پردازیم و در مورد اهمیت آن‌ها صحبت می‌کنیم.

برندسازی:

برای اینکه کسب و کار شما در بین رقبایتان که احتمالا تعدادشان هم کم نیست دیده بشود، نیاز به داشتن برندی با کیفیت دارید و داشتن برند با کیفیت محدود به ارائه‌ی سرویس با کیفیت نمی‌شود. برندسازی از طراحی لوگو و انتخاب رنگ سازمانی شروع می‌شود و مسائل پیچیده‌تری مثل شخصیت برند و لحن را نیز در برمی‌گیرد. اگر با دانش و تجربه به ساختن برند بپردازید، می‌توانید مطمئن شوید که در میان کسب و کارهای دیگر گم نمی‌شوید و مخاطب مورد نظرتان را به راحتی پیدا می‌کنید.

مربی گری بیزینس

بازاریابی و فروش:

حتی اگر بهترین سرویس‌ها و خدمات و کالاها را ارائه کنید، تا زمانی که نتوانید مخاطب درست را پیدا کنید تلاشتان بی‌فایده خواهد بود. تاریخ کسب و کارهای جهان پر است از شرکت‌هایی که فکر می‌کردند با ارائه‌ی خدمات مناسب و بدون نیاز به بازاریابی می‌توانند به حیاتشان ادامه بدهند اما شکست خورده‌اند. بازاریابی و فروش چیزی است که باید به شیوه‌ای علمی پیگیری شود و نیاز به دانش و مهارت دارد. نمی‌توان راه حل ثابتی را به تمام شرکت‌ها ارائه کرد. ممکن است کسب و کار شما به نحوی باشد که مجبور باشید از طریق تماس تلفنی یا استخدام ویزیتور مخاطبانتان را پیدا کنید و یا ممکن است لازم نباشد به طور مستقیم با مخاطبانتان وارد تعامل شوید و لازم داشته باشید یک وب‌سایت بسازید تا دیده شوید. انتخاب شیوه‌ی بازاریابی مناسب تضمین می‌کند که به فروش مورد انتظارتان خواهید رسید.

طراحی و بهینه‌سازی وب‌سایت:

بعضی از مدیران فکر می‌کنند با طراحی یک وب‌سایت می‌توانند کسب و کارشان را مطرح کنند. این طرز فکر تا حد زیادی درست است، اما کامل نیست. طراحی وب‌سایت پیچیدگی‌های فنی خودش را دارد. باید مطمئن شوید که وب‌سایتتان بهینه شده است و از استانداردهای مختلف بهره می‌برد. برای مثال کدنویسی وب‌سایت باید به نحوی باشد که سرعت بارگذاری سایت مناسب باشد؛ پایین بودن سرعت لود سایت باعث می‌شود تعداد زیادی از مخاطبانتان را از دست بدهید. غیر از این باید محتوایی که در سایت می‌گذارید برای موتورهای جستجو بهینه شده باشد و به شیوه‌ای نوشته شده باشد که گوگل به راحتی بتواند مطالب را ایندکس کند. طراحی رابط کاربری و تجربه‌ی کاربری سایت باید طوری باشد که مخاطب از استفاده از سایت پشیمان نشوند. مسائل این چنینی نیاز به داشتن دانش و مهارت دارد و رعایت نکردنشان باعث آسیب دیدن کسب و کار می‌شود.

دیجیتال‌مارکتینگ:

دنیای دیجیتال ابزارهای مرتبط با خودش را دارد. نمی‌توانید از شیوه‌های بازاریابی سنتی در بازاریابی دیجیتال استفاده کنید. این دو موضوع تخصص‌های کاملا مجزایی هستند و دانش و مهارت خاص خودشان را دارند. برای اینکه وب‌سایت یا اکانت شبکه‌های اجتماعی شما دیده شود، نیاز دارید از متدهای به روز استفاده و خودتان را از رقبا متمایز کنید. متخصص‌های دیجیتال مارکتینگ وظیفه‌ی انتخاب و به‌کارگیری این متدها را به عهده دارند و در صورتی که انتخاب درستی داشته باشند، می‌توانند اعتبار برند شما را تا حد چشم‌گیری زیاد کنند.

برند سازی

مشاوره‌ی حقوقی، مالیاتی و حسابداری:

قوانین مرتبط با حسابداری و مسائل حقوقی چیزهایی هستند که در صورت بی‌توجهی به آن‌ها ممکن است با مشکلات جدی‌ای مواجه شوید. خطاهای حقوقی و مالیاتی ممکن است باعث شود کسب و کار شما از بین برود و برای شخص مدیر مشکلات حقوقی به وجود بیاید. مطالعه‌ی قوانین مالیاتی و پیچ و خم‌هایی که این قوانین دارند نیاز به زمان زیادی دارد و زمان دارایی بسیار محدودی برای مدیران است. داشتن یک مشاور که با این مسائل آشنا باشد تضمین می‌کند که با مشکلات این چنینی مواجه نخواهید شد.

قبل از سقوط اقدام کنید

دنیای بیزینس در این دوران بیشتر از هر زمان دیگری گسترده و پیچیده شده است. مدرن شدن بازارهای مختلف و امکان راه‌اندازی بیزینس به صورت آنلاین باعث شده تعداد شرکت‌هایی که در یک صنعت مشخص با هم رقابت می‌کنند بسیار زیاد باشد. چه فردی باشید که به تازگی وارد دنیا کسب و کار شده و چه مدیر با تجربه‌ای باشید که مطمئن نیست قدم مناسب بعدی برای پیشرفت و بهبود شرایط کسب و کارش چیست، بیزینس کوچ می‌تواند به کمکتان بیاید. بیزینس کوچینگ فرآیندی است که یک فرد با آنالیز کردن محیط داخلی و خارجی شرکتتان و بررسی راه‌ها و متد‌های به روز دنیا، یک راه حل شخصی‌سازی شده ارائه می‌کند و کمک می‌کند کسب و کارتان را به نقطه‌ی بالاتری از سطح فعلی ببرید.

مجتمع کسب و کار پایدار با شعار پایداری کسب و کار شما رسالت ماست شروع به فعالیت کرده و با ارائه‌ی سرویس‌های مختلف به شما کمک می‌کند مطمئن شوید که قدم بعدی‌ای که برمی‌دارید به بهبود شرایطتان کمک می‌کند. این سرویس‌ها شامل بیزینس کوچینگ اختصاصی، برندسازی، بازاریابی و فروش، طراحی و بهینه‌سازی وب‌سایت، دیجیتال مارکتینگ و مشاوره‌های حقوقی و مالیاتی و حسابداری است.