دیجیتال مارکتینگ

چرا دیجیتال مارکتینگ مهم است؟

در سال‌های اخیر بازاریابی دیجیتال یا همان دیجیتال مارکتینگ، تبدیل به یکی از ارکان اصلی هر کسب و کاری شده است. تمام کسب و کارهایی که به موفقیت‌های مثال زدنی دست پیدا کرده‌اند، شهرت خود را با کمک دیجیتال مارکتینگ به دست آورده‌اند. البته که قطعا محصولی که ارائه می‌کردند، محصول فوق العاده‌ای بوده. اما نمی‌توان تنها با تکیه بر ویژگی‌های محصول به شهرت دست پیدا کرد. زیرا در این بازار و هیاهوهای ایجاد شده نمی‌توان به راحتی محصول و خدمات را به مشتریان معرفی نمود. به همین دلیل باید از روش‌های نوین و خلاقانه استفاده کنیم تا بتوانیم به خوبی ویژگی‌های منحصر به فرد خدمات و محصولات خود را به آن‌ها معرفی کنیم. به همین دلیل ما در مجتمع کسب و کار پایدار انواع خدمات بازاریابی دیجیتال را به مشتریان عزیزمان ارائه می‌کنیم تا بتوانند به خوبی محصولات و خدمات ارزشمند خود را به بازار عرضه کنند.

بازاریابی اینترنتی

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ در حقیقت تمام فعالیت‌های بازاریابی در فضای دیجیتال مثل سئو (بهینه سازی برای موتوهای جستجو)، بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی و… است که به شما کمک می‌کند تا به خوبی بتوانید با مشتریان فعلی و مشتریان احتمالی خود ارتباط محکمی بسازید و آن‌ها را تشویق به استفاده از محصولات و یا خدمات خود کنید. اما این تعریف نمی‌تواند به خوبی پستی و بلندی‌های موجود در بازاریابی دیجیتال را معرفی کند و آن را به تصویر بکشید.

چرا بازاریابی به صورت دیجیتال؟

سوالی که اکثر افراد هنگام مواجهه با دیجیتال مارکتینگ دارند این است که چرا باید از این روش استفاده کرد و تفاوت‌های آن با بازاریابی آفلاین چیست؟ جواب بسیار ساده است. با پیشرفت تکنولوژی، اینترنت و فضای دیجیتال به بخشی جدا نشدنی از زندگی همه ما تبدیل شده است. بسیاری از افراد همیشه در فضای مجازی حضور دارند. شما نیز می‌توانید با هزینه‌ای بسیار کمتر نسبت به تبلیغات در فضای آفلاین، فعالیت‌های بازاریابی خود را انجام دهید و در مسیر پیشرفت قدم بردارید.

مزایای دیجیتال مارکتینگ

انتخاب‌های متعدد

محبوبیت فضای دیجیتال تنها دلیل اهمیت بازاریابی دیجیتال نیست. بلکه موارد بسیار دیگری نیز در این موضوع تاثیرگذار اند. یکی از مهم‌ترین این ویژگی‌ها، تنوع در انتخاب‌های ممکن است. شاید انتخاب‌های شما در فضای آنلاین به تبلیغات تلوزیونی، تبلیغات رادیویی، بلیلبودها و مواردی از این دست محدود شود. اما در فضای دیجیتال محدودیت چندانی در پیش راه شما نیست و می‌توانید تکنیک‌ها و روش‌های متفاوت و متنوعی را بر اساس کاربران و مخاطبان خود انتخاب کنید تا به بهترین نتایج دست پیدا کنید. از مهم‌ترین انتخاب‌های شما در دیجیتال مارکتینگ می‌توانیم به بهینه سازی برای موتورهای جستجو، بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی، بازاریابی محتوایی و… اشاره کنیم.

تعامل سریع و مستقیم با مخاطبان

یکی دیگر از ویژگی‌ها و مزایایی که بازاریابی دیجیتال برای ما به ارمغان می‌آورد، تعامل سریع و مستقیم با مخاطبان است. ما هنگام تعامل با مخاطبان می‌توانیم متوجه شویم که آن‌ها به چه چیزهایی نیاز دارند و یا چه مشکلاتی دارند. به همین دلیل می‌توانیم به سادگی و با سرعت به حل مشکل و نیاز آن‌ها بپردازیم و نام برند خود را در ذهن مخاطبان هک کنیم. همین باعث می‌شود که دیجیتال مارکتینگ تبدیل به یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای معرفی محصولات و خدمات به مشتریان احتمالی شود.

با هر بودجه‌ای بازاریابی کنید

همان‌طور که می‌دانید، تبلیغات در تلوزیون، رادیو یا حتی بر روی کم بازدید‌ترین بیلبوردهای شهر، نیازمند بودجه‌ای کلان است. اما بودجه شما در دیجیتال مارکتینگ حداقل و یا حداکثری ندارد و شما می‌توانیم هر چقدر تمایل دارید برای بازاریابی دیجیتال خود هزینه کنید. به همین دلیل دیجیتال مارکتینگ روشی برای تمام افراد است که با بودجه دلخواه خود به اهداف مورد نظر خود دستیابی پیدا کنند.

آمارهایی دقیق و شفاف

واضح است که بازاریابی و تبلیغات بدون برنامه‌ریزی به نتیجه‌ای نمی‌رسد. و هیچ برنامه‌ریزی هم بدون داشتن اطلاعات و آمار کافی قابل استناد نیست. شما در فضای مجازی می‌توانید به صورت دقیق و شفاف به بررسی رفتار کاربران بپردازید و پرسونای کاربران خود را طراحی کنید تا با دقت بسیار بالایی به طراحی و برنا‌مه‌ریزی استراتژي بازاریابی خود مشغول شوید. علاوه بر این شما می‌توانید در مقطعی بازخورد کاربران را بررسی کنید تا استراتژي‌های بازاریابی خود را بر اساس این بازخوردها بهینه‌سازی کنید. هر چه استراتژی بازاریابی شما از کیفیت و دقت بالاتری برخوردار باشد، تلاش‌ها و فعالیت‌های شما در بازاریابی دیجیتال نتایج بزرگ‌تری خواهند داشت و شما را بیش از پیش به هدف‌تان نزدیک می‌کند.

دیجیتال مارکتیگ مرزی ندارد

یکی دیگر از مزایای بسیار مهم بازاریابی دیجیتال نسبت به بازاریابی آفلاین این است که شما مرزی پیش روی خود ندارید. برای مثال شما با تبلیغات محیطی نمی‌توانی به صورت هم‌زمان چندین شهر و کشور را هدف قرار دهید. اما از آن جایی که اینترنت و فضای دیجیتال هیچ مرز فیزیکی در مقابل خود ندارد شما می‌توانید به راحتی پیغام خود را به سراسر جهان منتقل کنید.

چه فعالیت‌هایی در دیجیتال مارکتینگ انجام می‌شود؟

فعالیت‌هایی که در بازاریابی دیجیتال انجام می‌شود تا حدی گسترده است که نمی‌توانیم تمام آن‌ها برای شما بیان کنیم. اما قصد داریم به بررسی مهم‌ترین خدماتی که مجتمع کسب و کار پایدار در زمینه دیجیتال مارکتینگ ارائه می‌کند، بپردازیم.

طراحی سایت

سایت مثل خانه‌ای برای کسب و کار شما در فضای مجازی است. به همین دلیل باید اهمیت فراوانی برای آن قائل شوید. بهترین برنامه‌نویس‌ها نیز در مجتمع کسب و کار پایدار آماده‌اند تا بهترین و کاربردی‌ترین سایت را برای شما طراحی کنند.

خدمات سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

سایت کسب و کار شما، همچون نقطه ثقلی برای کسب و کار شما در فضای دیجیتال عمل می‌کند. بنابراین کاربران و مشتریان احتمالی باید بتوانند به راحتی سایت شما را در موتورهای جستجو پیدا کنند. به همین دلیل بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو تبدیل به یکی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی شده که هر کسب و کاری می‌تواند در فرآیند بازاریابی دیجیتال خود انجام دهد. به همین دلیل ما در مجتمع کسب و کار پایدار تصمیم گرفتیم تا از کارشناسان با تجربه سئو استفاده کنیم تا بتوانیم شما به به جایگاه درخورتان در موتور‌های جستجو برسانیم.

دیجیتال مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ روشی با سابقه طولانی است که همچنان تاثیر بسیاری در استراتژي‌های بازاریابی دیجیتال دارد. این روش در مجتمع کسب و کار پایدار نادیده نگرفته شده و شما می‌توانید طراحی و اجرای قوی‌ترین کمپین‌های بازاریابی ایمیلی را به ما واگذار کنید.

تبلیغات در فضای دیجیتال

تبلیغات در فضای دیجیتال به تجربه و دانش بالایی نیازمند است. به همین دلیل بسیاری از کسب و کارها تصمیم می‌گیرند تا امور تبلیغاتی خود را به کارشناسان این موضوع واگذار کنند. شما نیز می‌توانید تبلیغات خود در فضای دیجیتال مثل تبلیغات در گوگل و… به ما واگذار کنید از بهترین نتایج اطمینان حاصل کنید.

بازاریابی ویدیویی

آمارها نشان می‌دهند که بازاریابی ویدیویی در سال‌های اخیر به یکی از مهم‌ترین روش‌های بازاریابی دیجیتال تبدیل شده و می‌تواند فروش بالایی را برای شما به ارمغان آورد. طبق آماری که گوگل در سال ۲۰۱۸ ارائه کرده است، بازاریابی ویدیویی می‌تواند کاربران را به صورت مستقیم وارد قیف فروش کند و سفر آن‌ها را بسیار کوتاه‌تر کند. شما نیز می‌توانید با همراهی مجتمع کسب و کار پایدار، و کمک بازاریابی ویدیویی به بهترین نتایج دستیابی پیدا کنید.

بازاریابی محتوایی: اساسی‌ترین بخش در بازاریابی دیجیتال، بازاریابی محتوایی است. شما می‌توانید با تولید محتوای مناسب و با کیفیت، کمک بزرگی به سئو و یا حتی بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی خود داشته باشید. بازاریابی محتوایی نکات فراوانی دارد که شما باید تمامی آن‌ها را در نظر بگیرید تا بتوانید یک محتوای با کیفیت تولید کنید. بنابراین توصیه می‌کنیم تا اهمیت بسیاری به این بخش دهید و آن‌را به کارشناسان و متخصصان تولید محتوا واگذار کنید.

طراحی صفحات فرود (لندینگ پیج‌ها)

احتمالا تمام تلاش‌های شما در بازاریابی دیجیتال به یک صفحه فرود در سایت‌تان ختم می‌شود. اما اگر این صفحه نتواند به خوبی مخاطبان را تبدیل به مشتری کند، تمام تلاش‌های شما عملا نتیجه‌ای نداشته است. به همین دلیل طراحی یک صفحه فرود با کیفیت و کارآیی بالا، می‌تواند تضمینی بر موفقیت شما در دیجیتال مارکتینگ باشد. مجتمع کسب و کار پایدار نیز تلاش می‌کند با استفاده از پیشرفته‌ترین تکنولوژي‌ها و افراد مختصص، بهترین صفحات فرود را با بالاترین کارآیی برای شما عزیزان طراحی کند تا بتوانید به سادگی بازدیدکنندگان را به خریداران دائمی تبدیل کنید.

این بود لیست کوتاهی از خدمات دیجیتال مارکتیک مجتمع کسب و کار پایدار. مشاوران ما در مجتمع کسب و کار پایدار اماده هستند تا پاسخگوی سوالات شما باشند.پیشنهاد ما به شما این است که قبل از اقدام به بازاریابی دیجیتال یا همان دیجیتال مارکتینگ، با مشاوران ما تماس بگیرید. تمام تلاش ما بر این است که بهترین خدمات متناسب با کسب و کار شما را ارائه دهیم. تجربه ما تضمینی برای موفقیت شماست. مجتمع کسب و کار پایدار که با هدف رشد و توسعه کسب و کارهای میهن عزیزمان ایران، با استفاده از دانش روز دنیا و بهره بردن از افراد متخصص، شروع به فعالیت کرده است.