خدمات مالی و حسابداری

معرفی خدمات حسابداری مجتمع کسب و کار پایدار

شاید در اولین نگاه به کسب و کارها، اهمیت حسابداری و خدمات مالی مشخص نباشد. اما اگر بخواهیم به دقت بررسی کنیم می‌توانیم بگوئيم که بعد از مدیریت سازمان ، خدمات مالی و حسابداری اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر شما بتوانید به خوبی، استاندارد و علمی حساب‌های کسب و کارتان را ثبت و نگهداری کنید، می‌توانید تا مدیریت دقیق‌تری بر درآمدها و هزینه‌ها داشته باشید. به عبارت دیگر شما با کمک حسابداری می‌توانید از سرمایه و منابع در راستای اهداف کسب و کار استفاده کنید که نقطه بسیار مهمی برای هر کسب و کاری به حساب می‌رود. ما در مجتمع کسب و کار پایدار مفتخر است تا با کادری متخصص و متعهد در طول مسیر حسابداری همراه و همیار شما باشد تا با کمترین هزینه بیشترین بازدهی را از کسب و کار خود بدست آورید.

امور حسابداری شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی می‌تواند شامل امور پرسنلی و ادری، تهیه صورت‌های مالی و بستن حساب‌ها ، کنترل و تجزیه و تحلیل حساب‌ها ، تهیه ترازنامه و دفاتر قانونی و بسیاری دیگر باشد .اما مجتمع کسب و کار پایدار چه خدماتی را به شما ارائه می‌کند؟ در ادامه قصد داریم به معرفی انواع خدمات حسابداری مجتمع کسب و کار پایدار بپردازیم.

انجام خدمات مالیاتی و بیمه‌ای

مشکلات مالیاتی و بیمه‌ای از آن دسته مشکلاتی است که اکثر کسب و کارهای ایرانی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. مشکل از آن جایی شروع می‌شود که کسب و کارها در محاسبه میزان مالیات خود اشتباه می‌کنند و مبلغ کمتری را به اداره مالیات پرداخت می‌کنند. از آن جایی که تلاش برای منظور طفره رفتن از پرداخت مالیات یا کمتر پرداخت نمودن آن، به هر شیوه که انجام شود، فرار مالیاتی است، این اشتباهات مشکلات بسیاری را به وجود می‌اورند.

همانطور که در قانون اساسی آمده است: «نپرداختن مالیات و فرار مالیاتی در زمره جرایم اقتصادی است که مطابق با مفاد ماده ۲۰۱ قانون مالیات‌های مستقیم مرتکبین جرم مذکور، ضمن پیگرد قانونی، جریمه‌ها و مجازات‌های مصرح در قانون از کلیه‌ی معافیت‌ها و بخشودگی‌ها محروم می‌گردند و به موجب ماده ۲۷۴ قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۳۱/۴/۹۴ موارد عدم پرداخت مالیات، کتمان درآمد، ارائه اسناد و مدارک غیرواقعی، عدم انجام تکالیف قانونی و عدم ارائه اسناد و مدارک درست و صحیح جرم مالیاتی محسوب شده و مرتکب و مرتکبان، حسب مورد به مجازات درجه شش محکوم می گردند.» به همین دلیل مجتمع کسب و کار پایدار در مسیر حل مسائل و مشکلات مالیاتی کنار شما است تا بتوانید این مسیر را بدون هیچ مشکلی به پایان برسانید.

نظارت و کنترل حساب‌ها بصورت مداوم

کسب و کارها و شرکت‌های اقتصادی هر چقدر هم به صورت داخلی بر عملیات‌های مالی شرکت نظارت داشته باشند، ممکن است به علت ذینفع قرار گرفتن یک عده برخی از فرایند های مالی به درستی رسیدگی نشده یا از دید بررسی پنهان بماند. به همین دلیل، وجود یک ناظر با تجربخ و مطمئن برای نظارت سازماندهی شده به اسناد مالی در شرکت‌ها و کسب و کارها بسیار اهمیت دارد. مجتمع کسب و کار پایدار نیز تلاش می‌کند تا با نظارت و کنترل حساب‌های مالی شما، مسیر موفقیت کسب و کار شما را هموارتر از قبل کند.

پیاده سازی سیستم های اطلاعاتی

حجم اطلاعات و اسنادی که در کسب و کارهای موفق وجود دارد می‌تواند موجب شوند که مدیران کسب و کار نتوانند به خوبی آن‌ها را مدیریت کنند و با سادگی از کنترل خارج می‌شود. به همین دلیل ادامه فعالیت در قالب های سنتی و کلیشه ای گذشته می تواند به ضرر سازمان منتهی شده و منابع و دارایی ها را به هدر بدهد. سازمانی که بتواند اطلاعات خود را به سمت سیستم‌های استاندارد و اصلاح شده هدایت کند می‌تواند مطمئن باشد بخش زیادی از دارایی‌ها و فرایند‌های مالی خود را در جهت بهره‌برداری صحیح هدایت کرده است .

اگر کسب و کار شما از سیستم‌های به روز برای مدیریت این اسناد و آمار استفاده نمی‌کند، ریسک بزرگی را تحمل می‌کند. عدم وجود سیستم‌های اطلاعاتی به روز حتی می‌تواند غیر قابل اعتماد باشد زیرا در این شرایط احتمال اعمال سلیقه و بروز خطا و بی‌دقتی بسیار بالا می‌رود . شما می‌توانید با استفاده از نرم افزارهای یکپارچه مدیریت اسناد و آمار این شرایط را به نفع کسب و کار خود برگردانید. این سیستم‌های یکپارچه می‌تواند کلیه فعالیت‌های عملیاتی و ستادی شرکت را شامل شود و کلیه واحد‌های کاری با دسترسی تعریف شده به این اطلاعات می‌توانند امور مربوط به واحد کاری خود را به سرانجام برسانند . مثلا انباردارها با دسترسی به سیتم خرید و فروش و ورودی و خروجی انبار می‌توانند کلیه اطلاعات مربوط به واحد خود را رصد کنند و مدیران ارشد هم با دسترسی به اطلاعات کلیه واحدها می‌توانند نظارت قوی و به موقع به واحد‌های کاری داشته باشند .

خدمات مشاوره کسب و کار

دنیای کسب و کار به سرعت درحال پیشرفت و رشد است. از سوی دیگر مدیران کسب و کارها فرصت کافی را ندارد تا به بررسی این تغییرات بپردازند و آن‌ها را مدیریت کنند. همین موضوعات باعث می‌شود تا ریسک شکست کسب و کارها بالاتر برود. از تغییرات دنیای کسب و کار می‌توانیم به تحولات دیجیتال و تغییر نگرش و نیازهای مشتریان، هوشمندی مشتریان برای کسب منافع بیشتر، باریک شدن مرز بین صنایع و کسب و کارهای مختلف، پدیدار شدن فین تک‌ها و استارتاپ‌های جدید و کسب درصد قابل توجه بازار رقابت، ورود به عرصه رقابت‌های بین‌المللی و جهانی شدن، کم شدن حاشیه سود خدمات و تخصصی شدن خدمات و عدم تصمیم گیری مناسب و به موقع برای مدیریت ریسکها و… اشاره کنیم.

اما مجتمع کسب و کار پایدار در کنار مدیران کسب و کار قرار می‌گیرد و خدمات مشاوره کسب و کار به آن‌ها ارائه می‌کند تا بتوانند به خوبی با تغییرات دنیای کسب و کار آشنا شوند تا بتوانند تا حد امکان ریسک شکست را پائين آورند.

تهیه گزارشات مالی میان دوره و سالیانه و تهیه صورت‌های مالی

یکی از اصلی‌ترین ارکان حسابداری، گزارشات مالی میان دوره، سالیانه و تهیه صورت‌های مالی است. این گزارش‌ها و صورت‌های مالی پیچیدگی‌های فراوانی دارند، به همین دلیل اکثر کسب و کارها از مشاورانی برای تهیه آن‌ها استفاده می‌کنند. علاوه بر این برخی گزارشات مالی باید در دوره‌های ماهانه، فصلی، شش ماه یک بار و گاهی سالانه تهیه شود و در سازمان نگهداری یا در اختیار ارگان‌های مرتبط و درخواست کننده قرار داده شود. این گزارشات معمولا باید در موعد مقرر تهیه و تحویل داده شوند در صورت عدم رعایت بازه زمانی می توانند شرکت را مشمول جریمه‌های سنگین نمایند برای جلوگیری از وقوع یک چنین رخ دادی در شرکت ها صاحبان مشاغل باید از کلیه قوانین مالیاتی مطلع بوده و امور مربوط به ان را در نهایت دقت انجام دهند. به همین دلیل تهیه گزارشات مالی میان دوره و سالیانه و تهیه صورت‌های مالی باید با نهایت سرعت و دقت صورت گیرد تا فرآیند حسابداری کسب و کار شما صدمه نبیند.

مجتمع کسب و کار پایدار نیز با تیم حسابداری با سابقه و قوی خود می‌تواند به مدیران کسب و کار برای تهیه گزارشات مالی میان دوره و سالیانه و تهیه صورت‌های مالی کند. به همین دلیل شما می‌توانید برای تهیه این گزارش‌ها و صورت‌های مالی با مجتمع کسب و کار پایدار تماس بگیرید و خود را از مشکلات آن‌ها رها کنید تا بهترین نتیجه را برای کسب و کار خود به دست آورید.

ساماندهی و به روز رسانی حساب‌های معوق

بخشی از حساب‌های معوق هزینه‌های معوق هستند. هزینه‌های معوق هزینه‌هایی هستند که شرکت قبل از وقوع آن متحمل آن‌ها شده است مثلا حقوق ماهانه پرسنل هزینه‌های معوق هستند. اسناد پرداختنی هم در صورتی که در موعد مقرر رسیدگی نشوند می‌توانند مشمول هزینه‌های معوق شوند. هزینه‌ها یا حساب های معوق معمولا به صورت هفتگی یا ماهانه بررسی و رسیدگی نم‌یشوند و معمولا در پایان هر فصل به ان‌ها رسیدگی می‌گردد .

برای رسیدگی باید تمامی اسناد و مدارک مربوط به آن‌ها در طول فصل جمع‌اوری، ثبت و نگهداری شده باشد. موسسات مالی و خدماتی می توانند به جهت اهمیت این حساب‌ها راسا و به صورت مستقیم با بررسی اسناد و مدارک این حساب‌ها را رسیدگی کرده و اقدامات مربوط به ان‌ها را انجام دهند یا در رسیدگی به این حساب‌ها به متولیان مالی و حسابداری شرکت‌ها کمک کنند.

مجتمع کسب و کار پایدار نیز تلاش می‌کند تا این نوع خدمات حسابداری را با تمام توان برای شما انجام دهد تا بتوانید به سادگی امور حساب‌های معوق را مدیریت کنید.

این بود لیست کوتاهی از خدمات حسابداری مجتمع کسب و کار پایدار. مشاوران ما در مجتمع کسب و کار پایدار اماده هستند تا پاسخگوی سوالات شما باشند. پیشنهاد ما به شما این است که قبل از اقدام به حسابداری، با مشاوران ما تماس بگیرید. تمام تلاش ما بر این است که بهترین خدمات متناسب با کسب و کار شما را ارائه دهیم. تجربه ما تضمینی برای موفقیت شماست. مجتمع کسب و کار پایدار که با هدف رشد و توسعه کسب و کارهای میهن عزیزمان ایران، با استفاده از دانش روز دنیا و بهره بردن از افراد متخصص، شروع به فعالیت کرده است.