لوگو نیوآ

تاریخچه برند نیوآ

برند نیوآ

نیوآ برندی آرایشی و بهداشتی است که تحت مالکیت شرکت آلمانی بایرسدورف قرار دارد. اسن شرکت در مارس 1882 به وسیله داروسازی به نام کارل پائول بایرسدورف تاسیس شد. نیوآ که امروزه یکی از قابل اعتماد تریت برندهای محافظ پوست برای مصرف کنندگان سراسر جهان است، حاصل تلاش مشترک جند دانشمند برجسته می باشد. در سال 1911 داروساز و کارآفرینی به نام دکتر اسکار تروپلوویتز که صاحب جدید شرکت بایرسدورف بود با شیمیدان مشهوری به نام دکتر ایزاک یوسریت آشنا شد. دکتر یوسریت موفق شده بود کرمی دارویی بسازد که ترکیبی ثابت از آب و روغن بود. تروپلوویتز این ترکیب را به دکتری نامدار در این حوزه به نام دکتر لیفسکوتز نشان داد. وی به سرعت تشخیص داد که کاربرد آرایشی این ترکیب بسیار بیشتر و سودآورتر از کاربرد دارویی آن خواهد بود و اینگونه بود که نیوآ زاده شد.

نام نیوآ

رنگ سفید این کرم آنقدر الهام بخش و جذاب بود که نام نیوآ برای انتخاب شد. نیوآ ترکیب دو واژه یونانی به معنای ” سفید همچون برف ” است. بدین ترتیب در دسامبر 1911 خط تولید نیوآ راه اندازی شد.

کمپانی نیوآ

تاریخچه نیوآ مملو از تنوع و نوآوری است. این شرکت همواره محصولات جدیدی را به بازار عرضه کرده است. در سال 1924 ، نیوا رنگ قوطی های خود را به آبی و لوگوی خود را به سفید  تغییر داد و 5 سال بعد برای اولین بار وارد بازار سهام هامبورگ شد. اولین بازار خارجی نیوآ ، انگلستان بود و اولین شعبه بین المللی آن در لندن افتتاح شد.  محصولات نیوآ جداگانه و در دو دسته بندی نیوآ برای زنان و نیوآ برای مردان تولید می کند اما مشتری هدف خود را زنان می داند. زیرا آن ها همیشه در خرید لوازم بهداشتی پیشقدم هستند. بوی معطر نیوآ یکی از نقاط برتر این برند نسبت به دیگر برندهای حوزه محصولات آرایشی و  بهداشتی است.

تضمین سلامت پوست

از برند های این حوزه انتظار می رود محصولاتی تولید کنند که علاوه بر زیبایی به سلامت پوست مصرف کنندگان نیز اهمیت داده شود و آن را تضمین کند. نیوآ در این زمینه یکی از برندهای پیشرو می باشد. این شرکت محصول افترشیو را بدون الکل تولید و روانه بازار کرد. به همین دلیل سوزش در پوست بدن افراد با استفاده از این محصول، رخ نمی داد. عرضه این محصول در بازار با استقبال فراوانی رو به رو شد و به همین دلیل این برند جایگاه خود را به لحاظ اجتماعی میان مصرف کنندگان به دست آورد. همین موضوع موجب شد تا بازار بین المللی نیوآ گسترش یابد و برند نیوآ برای مردان را در سال 1998 در انگلستان توسعه دهد.

شرکت نیوآ

برنامه بازاریابی نیوآ

یک برنامه بازاریابی موفق، نیازمند تعیین اهداف شفاف و مرتبط با برنامه های کلی یک کسب و کار است. این شرکت هدف بازاریاب خود را به این شکل تعریف کرده است:  “افزایش سهم بازار از طریق رشد کیفی. همچنین ما می خواهیم عملکرد خود را ارتقا دهیم تا تمایلات و نیاز های مشترانمان را از این طریق محقق سازیم. این اقدامات باعث تقویت جایگاه ما در فضای رقابتی  جهانی خواهد شد.”

تیم بازاریابی نیوآ اهدافی را تحت عنوان “اهداف هوشمند” تعریف کرده اند. این اهداف، اهدافی مشخص، قابل اندازه گیری ، قابل تحقق و واقع گرایانه است. همچنین این اهداف برنامه زمان بندی تعریف شده را شامل می شوند.

یکی دیگر از اهداف همیشگی برنامه های بازاریابی نیوآ، ارتقای تصویر برند است. نیوآ همیشه محصولات با کیفیتی که حس دوستی را به مصرف کننده القا می کند، روانه بازار می کند.

ارتباط عاطفی بین نیوآ و مصرف کنندگان

از ابتدای قرن بیست و یکم ، تاکید نیوآ بر روی برآورده ساختن نیازهای مشتری و افزایش فعالیتهای بازاریابی حسی بوده است.

به عبارتی میان برند و مصرف کننده ها یک ارتباط عاطفی شکل می گیرد. برای مثال نیوآ جهت ایجاد این ارتباط عاطفی بیم برند خود و مخاطبان مرد، به اسپانسری چند تیم فوتبال روی آورد تا هرچه بیشتر بتواند با این گروه از مصرف کنندگان خود در ارتباط باشد.

استفاده از چهره های معروف در بازاریابی

مطمئنا دیدن شخصیت های معروف ، از جذابیت زیادی برای مخاطبان برخوردار است و در مورد نیوآ که برندی آرایشی و بهداشتی است اهمیت این موضوع چند برابر می شود. یکی از معروف ترین افرادی که در تبلیغات نیوآ شرکت می کرد، ریهانا ، خواننده محبوب بود. ماندگاری حضور وی در تبلیغات نیوآ توسط مدیرعامل جدید این شرکت ، استفان هیدرنیش،  که مدیرعامل شرکت اصلی نیوآ یعنی بایرسدورف نیز می باشد، تایید نشد.

آنوشا شارما، بازیگر هندی نیز از دیگر چهره های شناخته شده در تبلیغات نیوآ است. اما شاید برای مخاطبان ایرانی، شناخته شده ترین فرد از میان افرادی که نیوآ اسپانسری آن ها را به عهده دارد، جین سیمور ، بازیگر نقش اول سریال پزشک دهکده باشد.

علاوه بر اسپانسری اشخاص، نیوآ در فیلم های سینمایی نیز حضور پررنگی داشته است. در میان فیلم هایی که نیوآ نقش اسپانسری آن ها را بر عهده داشته است، می توان به فیلم “شب سال نو” تولید سال 2011 اشاره کرد که یکی از فیلم های موفق در ژانر اجتماعی بود.

مسئولیت اجتماعی نیوآ

شرکت نیوآ همکاری نزدیکی با سازمان پلان (PLAN) دارد.  پلان سازمانی بین المللی است که در بیش از 50 کشور آفریقایی ، آسیایی و اروپایی فعالیت می کند و هدف آن ارتقا و محافظت از حقوق کودکان است. این سازمان تا به حال به افزایش کیفیت زندگی بیش از 56 میلیون کودک در سراسر جهان کمک کرده است.

نیوآ با همکاری پلان اقدام به برگزاری کمپینی به نام WE CARE AND CONNECT  کرد که هدف آن ساختن آینده ای بهتر برای کودکان و جوانان محروم، از طریق فراهم کردن شرایط تحصیلی بهتر برای آن ها بود. نیوآ در بسیاری از فعالیت های خیر خواهانه دیگری نیز حضور مستمر دارد و همواره سعی می کند زیبایی را به همراه سلامت برای مصرف کنندگان خود به ارمغان بیاورد.