مدیریت شبکه های اجتماعی

حدودا 2.90 میلیارد نفر در شبکه های اجتماعی حضور دارند. هر فرد تقریبا در 4 شبکه عضویت دارد.

96% این افراد 16 تا 36 ساله هستند و برند های مورد علاقه خود را دنبال می کنند.

70% از کاربران شبکه های اجتماعی، برندهایی که تجربه مثبتی از آن ها دارند را به دوستان و آشنایان خود معرفی می کنند.

شبکه های اجتماعی

چرا به یک استراتژی قدرتمند جهت مدیریت شبکه های اجتماعی خود نیاز دارید؟

از زمانی که اینترنت توسعه یافته است، روند فعالیت کسب و کارهای متفاوت تغییر پیدا کرده و بیزینس ها برای دیده شدن از انواع تبلیغات استفاده می کنند. در این روزها به دلیل ایجاد شدن شبکه های اجتماعی مختلف، نوع تبلیغات نیز متنوع شده است. همچنین راه های متعددی برای تبلیغات مستقیم و غیر مستقیم ایجاد شده است که مستلزم برنامه ریزی در راستای  گام برداشتن صحیح در این مسیر می باشد.

بسیاری از صاحبان مشاغل، امر فعالیت های شبکه های اجتماعی را ساده می پندارند و آن را دست کم میگیرند. در حالی که اگر به دنبال نتیجه مثبت و اثر بخشی باشند، می بایست کاملا اصولی اقدام کنند.

در گام اول آنچه که باید انجام دهید، پیدا کردن مخاطبانتان است. باید بدانید آن ها در کجا حضور دارند . به آنها بپیوندید و ذهنشان را با محتوای جذاب خود درگیر کنید و سعی کنید همیشه در یاد آن ها ماندگار و برترین باشید.

در گام بعدی ارتباط نزدیک و صمیمانه با مخاطبان خود برقرار کنید و به سراغ کشف نیازهایشان بروید. سپس با خدمات و محصولات خود ، نیازهایشان را پاسخ دهید.

بررسی ها و تحقیق ها نشان داده اند که مردم به برندهایی که در شبکه های اجتماعی حضور پررنگ و فعال دارند، بیشتر اعتماد می کنند. همانطور که می دانید، اعتماد مهمترین اساس و پایه هر کسب و کاری است و ارزشمندترین سرمایه برای هر کارآفرینی به شمار می آید.

پیدا کردن راه های مناسب جهت ارتباط با مخاطبان، رمز موفقیت هر کسب و کاری است. این روزها شبکه های اجتماعی مهمترین نقش را در این حوزه، ایفا می کنند. چگونگی فعالیت شما در تمامی این شبکه ها، هویت کسب و کار شما را شکل می دهد. بنابراین ضرورت ایجاد استراتژی اصولی و استاندارد در این امر به مراتب احساس می شود.

سوشال مدیا

مشاغل مختلف به خصوص آنهایی که کوچک و یا نوپا هستند، همیشه به دبال بازدهی بالا با کمترین هزینه می باشند. می توان گفت شبکه های اجتماعی مناسبترین گزینه برای آن ها هستند. فیسبوک ، اینستاگرام، توئیتر، لینکدین و یوتوب نمونه های بارزی از این شبکه ها می باشند.

انتشار محتوا

یکی از مهمترین مولفه های شبکه های اجتماعی، محتوای مناسب است و بسیار مهم است که انتشار محتوا با ثبات و پایداری همراه باشد. اگر تمایل دارید مخاطبانتان همیشگی باشند، کیفیت، جذابیت و ثبات در انتشار محتوای شما عمیقا مهم است. برای رسیدن به این مهم ، وجود برنامه ریزی جامع، امری ضروری است.  براین این کار به شما پیشنهاد می دهیم تقویم محتوا داشته باشید. با کمک این تقویم می توانید فعالیت هایتان در شبکه های اجتماعی را سازماندهی کنید.

ماموریت ما، مدیریت شبکه های اجتماعی شماست و رسالت ما، پایداری کسب و کار شماست. تیم مجرب پایدار، شبکه های اجتماعی شما را بر اساس چشم اندازها و اهداف کسب و کارتان مدیریت خواهد کرد.