تاریخچه برند زارا

زارا نام برند اسپانیایی گروه ایندی تکس  (inditex group) است که در سال 1975 از سوی آمانسیو اورتگا و همسرش روزالیا مرا در اسپانیا تاسیس شد. اورتگا هم اکنون با ثروتی معادل 40 میلیارد دلار، یکی از ثروتمندترین مردان جهان به شمار می آید. وی که به فیلم سینمایی زوربای یونانی (zorba the Greek) علاقه خیلی شدیدی داشت، نام زوربا را برای اولین فروشگاه خود انتخاب کرد. اما این اقدام او در مورد نام فروشگاه، با اعتراض رستوران داری که در همان خیابان نام زوربا را داشت، مواجه شد. از این جهت زوربا کمی تغییر کرد و زارا برگزیده شد.

محصولات زارا برای اولین بار در سال 1975 وارد بازار شد و هم اکنون این برند حدود 44 سال است که در صنعت تولید لباس فعالیت می کند. . زارا فعالیت بین المللی خود را در سال 1980 در پرتغال شروع کرد و سپس در سال 1989 وارد بازار امریکا شد و یکسال پس از آن به بازار فرانسه راه پیدا کرد. زارا بیش از 1671 فروشگاه در 73 کشور جهان داردکه اسپانیا با 364 فروشگاه در جایگاه اول و فرانسه با 110 فروشگاه در رده دوم قرار دارد. امروزه پرتغال ، ایتالیا ، آلمان و بریتانیا فروشگاههای کلیدی دیگری از زارا را تشکیل می دهند.

فروشگاه زارا

این شرکت می تواند در مدت 2 هفته محصول جدیدی را طراحی کند و آن را وارد بازار کند. زارا سالانه حدودا 10 هزار محصول کاملا جدید را تولید می کند . شاید استراتژی خیلی عجیبی را در پیش گرفته باشد اما باید بدانید سیساست زارا در تبلیغات صفر می باشد. این برند ترجیح می دهد به جای صرف هزینه در امر تبلیغات ، پول خود را برای باز کردن شعبات جدید خرج کند . عدم تبلیغات شرکت زارا ، نقطه مقابل تبلیغات گسترده برند لوئیس ویتون است.

دانیل پیتی مدیر شرکت لوئیس ویتون ، درباره زارا اینچنین می گوید که : زارا خلاقترین خرده فروشی جهان  و مخربترین برای رقیب هایش به شمار می آید. شبکه سی ان ان هم درباره زارا می گوید : این برند، یک داستان موفق اسپانیایی است.

برند زارا برخلاف برندی مانند : آدیداس ، نمایندگی های فروش خود را به تیم های خارج از شرکت نمی سپارد و فروشگاههای برند زارا از طرف خود شرکت آن اداره و مدیریت می شوند.

برند زارا یک خرده فروش با سیستم یکپارچه عمودی می باشد بر خلاف دیگر خرده فروشان صنعت پوشاک، تمامی مراحل را در زنجیره تامین، طراحی ، تولید و توزیع محصولاتش کنترل می کند. این برند اولین کارخانه خود را در سال 1980 در لاکرونیا احداث کرد. در رابطه با استراتژی طراحی باید گفت که زارا به مقلد مد معروف است. یعنی این شرکت به جای اینکه به الگوهای فصلی از پیش تعیین شده برای تولید محصولات خود توجه کند، تمرکز خود را روی محصولی می گذارند که مصرف کننده به آن ها نیاز دارند و پس از آن به تولید اقدام می کنند. 50 درصد از محصولات زارا در اسپانیا تولید می شوند و 26 درصد در اروپا و 24 درصد در آسیا و سایر نقاط دنیا.

برند زارا بهترین محصولات خود را در کارخانه های متعلق به خود در اسپانیا و پرتغال تولید می کند . استراتژی زارا این است که تولید لباسهایی که ماندگاری بیشتری در قفسه ی فروشگاهها دارند . مثلا تی شرت را به کشور های آسیایی و ترکیه برون سپاری می کنند. میزان تولید زارا با تولید رقابایش به هیچ وجه قابل مقایسه نیست .

این برند تولید محصولات جدید خود را با سرعت بسیار بالا انجام می دهند و چرخه تولید محصول را کوتاه می کنند . این فرایند کوتاه به معنی موفقیت بیشتر در رسیدن به نیاز های مشتری در مدت زمان مناسب است .

اگر محصولی فروش خوبی نداشته باشد و در قفسه فروشگاه ها بمانند، سریعا جمع آوری شده و تولید آن متوقف می شود. در نتیجه طراحی جدیدی آغاز و در پروسه تولید قرار میگیرد .

بر اساس امار یک مشتری به طور میانگین 3 بار به فروشگاههای پوشاک موجود در اسپانیا در صنعت پوشاک سر می زند اما شگفت انگیز است که این امار در زارا 17 بار است.

در سال 2010 شرکت ایندی تکست، اولین بوتیک اینترنتی محصولات زارا را راه اندازی کرد. مردم شش کشور اسپانیا ، بریتانیا ، پرتغال، ایتالیا ، آلمان و فرانسه که بزرگترین بازارهای زارا در آن ها واقع است ، می توانستند با انتخاب رنگ ، اندازه ، طرح دلخواه و قیمت مورد نظر خودشان خریداری کنند. همچنین سیاست برگشت محصولاتی که به صورت اینترنتی خریداری شده اند نیز مشابه سیاست زارا در فروشگاه هایش است و مشتریان 30 روز وقت دارند تا محصول خریداری شده را پس دهند. زارا به تدریج این سیستم را به کشورهایی مانند اتریش ، هلند، ایرلند ، بلژیک و امریکا گسترش داد. بسیاری از کارشناسان معتقدند که زارا بسیار دیر وارد بازار اینترنتی شد. پابلو اسیلا، مدیر عامل زارا در این باره چنین گفت : ما منتظر تقاضای مصرف کنندگان بودیم و پس ار آن وارد دنیای مجازی شدیم .

مدیر عامل پیشین شرکت زارا ، خوزه کاستلانو ، اعتقاد داشت که در صنعت پوشاک ، محصول مانند غذا است و خیلی زود فاسد می شود . زارا همیشه 3 اصل را برای جلوگیری از این معضل در دستور کار خود قرار داده است.

اول : زمان کوتاه تولید

دوم : میزان کم تولید از هر محصول

سوم : سبک های متنوع

در مورد اصل سوم باید گفت که از زمانی که این شرکت الگویی را در بازار و بین مشتریان شناسایی می کند تا زمانی که این ایده به محصول تبدیل می شود ، تنها 30 روز طول می کشد. بنابراین وقتی تقاضای بازار به سرعت تشخیص داده شود و سریعا به آن ها پاسخ داده شود ، میزان فروش با قیمت اصلی و تخفیف کمتر افزایش می یابد و در نتیجه سود ناخالص افزایش می یابد .

برند زارا قدم به قدم با مشتریان خود گام برمی دارد. گاهی با آن ها حتی می دود . لازمه این امر داشتن تیم های حرفه ای و قدرتمندی است که در طول سال الگوهای مورد نیاز بازار را شناسایی کنند و محصولات متناسب با نیاز روز بازار ارائه دهند. برند زارا از چنین تیم قدرتمندی برخوردار است.

این تیم تحقیقات بازار را به شکل سنتی انجام نمی دهند و روزانه تماس های تلفنی زیادی با تمام فروشگاه ها برقرار می کنند و در جریان تقاضاهای جدید قرار می گیرند. راهبرد دوم برند زارا کاهش میزان تولید از هر سبک است. در صنعت پوشاک هر چه محصولی کمتر در دسترس مشتری باشد، تمایل به خرید آن نیز بیشتر می شود. وقتی برند زارا اولین فروشگاه خود را در انگلستان احداث کرد، مشتریان فقط از محصولات بازدید می کردند اما خریدی انجام نمی دادند و منتظر فصل حراج می ماندند تا بتوانند خریدشان را با قیمت کمتر انجام دهند. اما وقتی فهمیدند محصولات زارا هر هفته تعویض می شود و محصولات دلخواه آن ها با گذشت یک هفته دیگر در دسترسشان نخواهد بود، شروع به خریدن کردند و در حال حاضر یکی از پرفروش ترین فروشگاه های زارا به شمار می آید.

زارا تنها 18 درصد از محصولات خود را در حراج می فروشد . برند زارا به جای اینکه از هر سبک تعداد زیادی تولید کند، سبک های زیادی تولید می کند . این شرکت هر هفته دوبار محصولات جدید را به فروشگاه هایش می فرستد و این باعث می شود که طراحی فروشگاه ها هر سه تا چهار روز یکبار، به طور کلی تغییر کند.

زارا مواد اولیه خود را از اسپانیا ، هند و مراکش تهیه می کند و ارتباط خوب این برند با این کشور ها باعث شده تا مواد اولیه مورد نیاز زارا همواره به بهترین شکل در اختیار باشد. طراحی و تولید بیش از 1000 محصول متفاوت در یکماه نیازمند گروهی خلاق است که این شرکت با گروه 20 نفره خود که همگی هم در اسپانیا مستقر هستند توانسته به این امر مهم دست پیدا کند.

زارا نگرشی جدید به اطلاعات و فرایند های کسب و کار ها دارد. این شرکت برند خود را حول محمور عکس العمل به موقع استوار کرده است.

مدل کسب و کار زارا شامل 4 بخش است :

1 : زیرنظر گرفتن الگوها و رفتار مشتری ها

2 : تصمیمات سریع . مدیران بازخورد ها را سریعا تحلیل کرده و طرح های مورد نظر را ارائه می دهند.

3 : تولید . ابتدا ماده خام لازم تامین می شود و در صورت نیاز رنگ می شوند.

4 : توزیع . محصولات به سرعت وارد فروشگاهها می شوند.